13 Березня 2020 | 3010

Кам’янець-Подільська єпархія виграла апеляцію щодо незаконної перереєстрації громади УПЦ

11 березня 2020 року Кам’янець-Подільська єпархія УПЦ МП виграла апеляцію в Північному апеляційному господарському суді міста Києва у справі незаконного переведення православної громади Свято-Іллінського храму УПЦ МП села Клинове Городоцького району Хмельницької області в ПЦУ, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Ще рік тому, 2 лютого 2019 року, настоятель громади о. Стефан Ковальчук ініціював процедуру переходу громади в ПЦУ, а вже через шість днів у селі відбулися збори, без дотримання статутної регламентації.

У повідомленні йдеться, що збори провели в будинку культури під патріотичні гасла «свободівців», які приїхали з районного центру. Як зауважили очевидці події, молодики були одягнені у військову форму, хоча відношення до ЗСУ не мали.

Під час зборів було прийнято рішення про перехід громади в ПЦУ, 11 березня документи подали на реєстрацію, а 22 квітня Хмельницька обласна адміністрація розпорядилася перереєструвати статут Свято-Іллінської громади.

Проте стало відомо, що ще з 2000 року щомісяця в селі Клинове проводили загальний збір коштів на храм, під час якого ім’я кожного жертводавця вносили до списку. До моменту незаконної перереєстрації громади в цьому списку перебувало 800 імен жителів села, з яких, до слова, тільки 147 чоловік проголосували за перехід громади, що не є двома третіми, необхідними для законної перереєстрації.

Тому Кам’янець-Подільське єпархіальне управління УПЦ МП, представляючи інтереси громади села Клинове, звернулося до суду.

Понад півроку тривав судовий розгляд. Весь час віруючі молилися на церковному подвір’ї біля поклінного хреста або в каплиці на кладовищі.

20 січня 2020 року Господарський суд міста Києва визнав протизаконним рішення Хмельницької обласної адміністрації про перереєстрацію Свято-Іллінської громади УПЦ МП у ПЦУ та скасував такого змісту розпорядження.

У свою чергу прихильники ПЦУ подали апеляцію, але програли.

Як вище зазначено, 11 березня Північний апеляційний господарський суд міста Києва відхилив апеляцію і залишив в силі рішення Господарського суду.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

13
38

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: