13 Травня 2021 | 2208

Кам’янець на початку 1960-х: запрошуємо на виставку Анатолія Філімонова

Яким був Кам’янець 50 років тому, які будівлі залишилися лише у спогадах кам’янчан і на фото?

22 травня о 20:00 в кав’ярні «Кружало», за адресою вул. Зарванська, 5Б,  відбудеться відкриття виставки фотографії «Гортаючи сторінки альбома». Це серія фоторобіт кам’янчанина Анатолія Миколайовича Філімонова, присвячених Кам’янцю-Подільському початку 1960-х.

Своє дитинство автор провів у Старому місті, де родина Філімонових проживала з 1947 року. Як більшість хлопчаків того часу, Толік проводив багато часу на вулиці, а згодом його надійним супутником під час прогулянок став фотоапарат. Далі був початок трудової діяльності,  одруження, народження і виховання дочок Наталії і Льолі. Дружина Любов Степанівна поділяла його захоплення фотографією, саме вона допомогла створити цікаві альбоми.

Анатолій Миколайович по-своєму робив кольорові фотографії, розмальовуючи кожну фотографію вручну! Інколи використовував трафарети і туш. Дочка Льоля згадує, як вони разом проявляли фотографії. Тато навчив її фотографувати і подарував свій «Зеніт», її першу фотокамеру!

Любов до фотографії і Кам’янця Анатолій Миколайович проніс через усе життя. На виставці представлено ті моменти, які автор хотів «зупинити» і показати глядачеві.

Також на виставці будуть представлені колажі? зроблені істориком і фотографом Дмитром Бабюком. Колажі складатимуться з фотографій Анатолія Філімонова і фото тієї ж місцини, зроблені Дмитром в 2020 році. Куратором виставки є відомий історик, гід і краєзнавець – Максим Жевняк.

Виставку відкриватимуть дочки автора Льоля Філімонова і Наталія Законова.

Як колись зазначив мистецтвознавець Михайло Красиков: «Фотографії ловлять саме миті. І ось тут ці щасливі моменти відображені. Наша велика вдячність за те, що людина все це побачила, а тепер дає можливість побачити і нам!»

Щиро вас запрошуємо зануритися в атмосферу Старого Кам’янця!

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

61
1

Поділитися з друзями:

реклама