22 Листопада 2016 | 991

Інна Ткач: “Щоб творити добро, достатньо бути присутнім”

Безініціативність, зневіра, постійні скарги на життя – з Інною Ткач, представницею активної молоді Кам’янця-Подільського, в ході інтерв’ю шукали універсальні ліки від цих хвороб сучасного суспільства.  Отож, ловіть рецепт!

Допомагаючи іншим, допомагаєш собі

В повній мірі я відчула це, опинившись у спільноті «Віра і світло», яка допомагає розумово неповносправним людям, або, як ми їх називаємо, друзям, та їхнім родинам, – розповідає Інна. – Вперше на зустріч віросвітлян мене запросила Інна Луцик, провідник спільноти. Я отримала стільки радості, стільки щастя від спілкування з цими чудовими людьми. Маша, одна з наших друзів, постійно мене обіймала так сильно, що деколи бувало аж боляче. А одного разу відвела у сторону і каже: «Я тебе люблю». Це було настільки прекрасно і щиро.

Ці діти – справжнє благословення від Бога. І це зрозуміє кожен, хто відкриється для спілкування з ними.

12806050_741168696020184_8032163979298446788_n

Долаючи страх, зроби перший крок

Багато людей бояться, цураються спілкуватись з неповносправними людьми. Це дійсно непросто. Але все залежить від того, з ким ти вперше приходиш до них. Якщо людина своїм прикладом говорить – це наш друг, така ж цінна людина, як ти чи я, або й навіть вища за нас – бо вони дійсно значно благородніші за звичайних людей, – тоді ти отримуєш справжнє щастя від спілкування, відкриваєш для себе ніби новий всесвіт.

У нашому суспільстві є серйозна прогалина: поки діти з вадами розвитку ходять в садочок або в школу, вони отримують необхідне спілкування. Але закінчивши школу, залишаються на самоті зі своїми проблемами.

У суспільстві панує думка, що вони ні на що не здатні, але це не так. Майстерні, концерти, тематичні заходи «Віри і світла» – найкраще підтвердження тому, що ці люди надзвичайно талановиті, веселі, щирі та відкриті до дружби!

xeklkbxo9ok

Шукай людей, які будуть вірити у тебе

Велике розуміння та віру в себе я отримую від рідних, а особливо від рідної сестри Оксани. Значну підтримку та любов отримую від друзі і волонтерів з «Віри і світла», а також сестер, отців та парафіян храму свщм. Йосафата в Старому місті. Вперше, коли мене запросили на зустріч молодіжної спільноти «Нове покоління», я, мабуть, як і більшість, думала, що такі зустрічі дуже нудні. Але поспілкувавшись, зрозуміла, що і отці, і сестри веселі, сучасні, тому і  зустрічі проходять у легкій, невимушеній атмосфері. Творити добро легко, коли маєш однодумців і тих, хто вірить у тебе.

Праця над собою – це найбільший проект

12348019_931091463653931_7580155838241446340_n

Все, що з нами трапляється, Бог дає, або тому що ми вже готові, або тому що маємо зрости.

Будь не тим, хто  дає настанови і критикує, а тим, хто бере і робить

Наприклад, у спільноті «Віра і світло» керівник – не той, хто тільки каже, що робити, а той, хто служить іншим та бере відповідальність за них. Прекрасним прикладом такого керівника є і наш духовний батько Любомир Гузар та його попередник – Митрополит Андрей Шептицький. Сьогодні в Україні не вистачає таких людей при владі. Але це не привід опускати руки. Кожен повинен починати з себе.

Будь ініціативним

У рамках соціальної ініціативи «Хтось не зробить» (проект Патріаршої Комісії у справах молоді Української Греко-Католицької Церкви) ми організували в Кам’янці-Подільському сімейний клуб живого слова «Почитай мені казку!» та  провели акцію  «Екологічне навернення «Славен будь!», в ході якої висадили дерева та поприбирали територію заповідника «Подільські товтри» разом з ГО «Чисті схили». Цікаво, що коли ти починаєш працювати в напрямку громадських ініціатив, зустрічаєш стільки чудових людей, завжди готових допомогти. І це надихає.

slaven_budj_finish12

Стати частинкою добра легко

1 грудня 2016 року починається виставка робіт наших друзів із «Віри і світла», їхніх батьків, отців-капеланів та сестер, а також приятелів (волонтерів). Триватиме вона два тижні у Виставковій залі по Соборній. Це ще одна можливість  пізнати друзів, відкрити їхні таланти та переконатись у їхній цінності. Щиро запрошуємо усіх кам’янчан на нашу виставку.

Крім того, хотіла нагадати, що інколи, щоб творити добро, достатньо лиш бути присутнім. Так є у спільноті «Віра і світло»: цінне не те, ким ти є, а те, що ти є з нами!

Євгенія Соловська
Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

40
0

Поділитися з друзями:

реклама