
Ілон Маск запустив український супутник «Січ-2-30», яким керуватимуть з Кам’янеччини
Компанія Ілона Маска Space X запустила ракету SpaseX Falcon 9 з українським супутником «Січ 2-30», повідомили в державному конструкторському бюро «Південне» в Дніпрі, яке було розробником і виробником супутника. Запуск відбувся 13 січня о 17:25 за київським часом з мису Канаверал у Флориді (США).
Команда SpaceX підтвердила успішний вихід супутника на орбіту.

Фото: mil.in.ua
Мова йде не лише про запуск супутника, а про систему дистанційного зондування Землі, до якої входять наземний і орбітальний компоненти. Наземний компонент знаходиться на Кам’янеччині поблизу Дунаївців, орбітальний – має наразі запрацювати, – розповів начальник інформаційно-комунікаційного управління КБ «Південне» Сергій Полуян в коментарі «Радіо Свобода».

Центр управління польотами «Січ 2-30» Фото: НЦУВКЗ
Завдяки супутнику можна буде отримувати цифрові зображення поверхні Землі та моніторити магнітосферу планети. Він має роздільну здатність 7 метрів (на один піксель) при охопленні смуги у 45 кілометрів.
Термін служби супутника, за даними Державного космічного агентства України, становитиме три роки. .
«Січ-2-30» зніматиме ліси, поля, річки, інженерні споруди, скупчення техніки. Наприклад, відстежуватиме незаконні вирубки в Карпатах. Крім того, досліджуватиме процеси забруднення річок та морів, проведе картографічні виміри. Також, за допомогою супутника можна буде отримувати дані про створення інженерних споруд, переміщення військової техніки та кораблів, – повідомляє Укрінформ.