16 Липня 2022 | 945

Хмельниччина обговорює співпрацю у сфері освіти зі штатом Міссісіпі

Днями відбулася нарада між представниками Хмельницької області і штату-побратима Міссісіпі. Під час зустрічі було окреслено основні шляхи можливої співпраці у сфері освіти американського та українського регіону.

Зі сторони штату участь в обговоренні взяли представники посольства США Скот Вітмор, Вікторія Михайленко, представники програми EDUCATION USA Катерина Шкодова, Наталія Грінько, Юлія Піскорська.

Від Хмельниччини – заступник голови Хмельницької обласної державної адміністрації Володимир Юр’єв, директор Департаменту освіти, науки, молоді та спорту облдержадміністрації Дарія Басюк і ректори місцевих вишів, зокрема Подільського державного університету Володимир Іванишин та Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка Сергій Копилов.

Це перша зустріч щодо обговорення цього напрямку співпраці. Керівники вишів виразили готовність до організації та проведення спільних заходів між викладачами, дослідниками, фахівцями закладів освіти США, а також до проведення іншої педагогічної і дослідницької роботи.

Одним із напрямів співпраці стане можливість місцевим здобувачам освіти та науково-педагогічним працівникам навчатися, викладати, стажуватися та проводити наукову діяльність у закладах освіти Сполучених Штатів Америки.

Також було піднято питання підтримки та допомоги дітям, батьки яких загинули у війні, їхньої змоги здобути освіту саме в Америці.

Для нас важливо те, що ми маємо друзів та партнерів на віддалених землях, які нас підтримують і які намагаються бути для нас максимально корисними. Сьогодні наша зустріч проходить в рамках того, що ми намагаємося співпрацювати і у сфері освіти, адже для нас вкрай важливо, щоб наші діти, діти наших Героїв, які сьогодні боронять країну, в подальшому мали перспективу вищої освіти, були конкурентними на світовому ринку праці, – каже заступник голови Хмельницької ОВА Володимир Юр’єв.

Нагадаємо, 12 квітня цього року штат Міссісіпі визнав Хмельниччину областю-побратимом. Таке рішення було прийнято вперше в історії цього регіону США.

Євген Касап
Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

4
2

Поділитися з друзями:

реклама