6 Березня 2018 | 1226

Громада VS «Міськтепловоденергія»: як кам’янчанам доводиться відстоювати прибудинкові території

З вимогою не допустити будівництво нового будинку у їхньому дворі до депутатів міської ради звернулись кам’янчани, що проживають по вулиці Тимірязєва 154, 156 та 158.

Спорудження даного будинку планує комунальне підприємство «Міськтепловоденергія» і саме на 52 сесії міської ради планувалось надати підприємству дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

реклама

Під час виступу мешканці вимагали у депутатів пояснити, на яких підставах планується будівництво новобудови на території, яка належить їхнім будинкам, адже на сьогодні тут знаходяться дитячий майданчик та майданчик для сушіння білизни, відпочивають пенсіонери.

Якщо збудують новий дім, ми будемо дивитись один одному у вікна. Це не відповідає жодним нормам, – висловили обурення кам’янчани.

Також мешканці зазначили, що їхні будинки стоять на плавунах, а тому нове будівництво може призвести до їх руйнування.

Ми не дозволимо будувати, дійдемо до Хмельницького і до Києва, – попередили кам’янчани.

Попри офіційні звернення від мешканців трьох будинків, які виступають проти будівництва, депутати Кам’янець-Подільської міської ради більшістю голосів спершу проголосували за надання дозволу. За проголосувало 20 депутатів, 3 – проти, 1 – утримався, 9 – не голосувало.

budivnytstvo3

На запитання депутатів, чи землевідведення, яке зображене на графічних матеріалах, заходить на прибудинкові території будинків по вулиці Тимірязєва 154, 156, 158, Віктор Кравчук, начальник відділу з питань регулювання земельних відносин зазначив:

Документів, які підтверджують право будинків на користування прибудинковою територією, немає. Їх не виготовили.

Також Віктор Іванович додав, що зауважень до проекту у нього немає.

budivnytstvo

Обурення мешканців у залі почало наростати. Було чути викрики про вимогу зняти дане питання з розгляду. Люди намагались докричатись до депутатів за допомогою мегафону.

Що ви ще хотіли? – запитав у присутніх секретар міської ради Дмитро Васильянов, який попри обурення кам’янчан намагався відновити роботу сесії.

Голова фракції ВО «Свобода» в міськраді Михайло Посітко запропонував додатково вивчити питання, провести зустрічі з мешканцями будинків та попросив оголосити перерву.

З пропозицією зняти питання з порядку денного виступив також Олег Ткач, голова Кам’янець-Подільської міської партійної організації ВО «Батьківщина».

З першої спроби лише 14 депутатів проголосували за повернення до розгляду даного питання. Рішення було не прийнято.

Це лише перший крок – надання дозволу на розроблення проекту землеустрою, – намагався заспокоїти обурених мешканців Василь Кобильник, голова Кам’янець-Подільської міської організації політичної партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність».

Проте люди не хотіли нічого чути. Вигуки кам’янчан не стихали у залі. Зрештою депутати змушені були оголосити перерву. Після відновлення роботи питання з розгляду все ж таки зняли на довивчення.

Але говорити про перемогу мешканцям будинків зарано.

Слід зазначити, що це далеко не перший випадок, коли мешканцям багатоквартирних будинків доводиться приходити до сесійної зали, щоб відстояти свою прибудинкову територію. Варто лише згадати про дітей з плакатами біля міськвиконкому, які намагались відстояти спортивний майданчик у дворі будинків по вулиці Чехова та Хмельницьке шосе.

Варто також зазначити, що одразу перед розглядом вищевказаного питання міський голова Михайло Сімашкевич покинув сесійну залу, посилаючись на навчання ДСНС.

Питання прибудинкових територій та конфліктів, які виникають через відсутність процедури передання їх у власність співмешканцям будинків,  також піднімалось у матеріалі ОСББ у Кам’янці-Подільському: виклики сьогодення. Частина 2.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дії мешканців будинків?

37
2

Поділитися з друзями:

реклама