18 Лютого 2020 | 736

Головне за день: персональні дані під загрозою, МАНівські перемоги кам’янецьких учнів та музей закликає поділитись своєю «історією»

Все ще мрієте про державу у смартфоні? Оперативники спецслужби встановили, що колишній працівник Державної прикордонної служби України налагодив протиправний механізм отримання та збуту відомостей з обмеженим доступом, зокрема щодо в’їзду-виїзду громадян за кордон, наявності заборони в’їзду в Україну для іноземців тощо, повідомляє прес-центр СБ України.

Правоохоронці затримали зловмисника у Хмельницькому згідно зі ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України після спроби чергової передачі даних. Затриманому повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 361-2 Кримінального кодексу України. Тривають невідкладні слідчі дії для притягнення до відповідальності інших осіб, зокрема посадовців, причетних до незаконної діяльності. Заходи з викриття та блокування протиправного механізму проводились спільно з ДБР під процесуальним керівництвом Генеральної прокуратури України.

МАНівські лідери з Кам’янця-Подільського. У Хмельницькому 9 та 16 лютого відбувся ІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої Акакдемії Наук.

МАНівські лідери зі всіх куточків нашої області упродовж цих двох днів (контрольна робота та презентація власних наукових досліджень) змагалися за право представляти Хмельницьке територіальне відділення МАН Україна на ІІІ заключному етапі конкурсу.

Кам’янець-Подільське міське наукове товариство учнів МАН представляла команда у складі 30 здобувачів освіти СЗОШ №1, 5, ЗОШ №7, 10, 12, 16, 17, НВК №3, 9, 13, 14 та ліцею. Завдяки мобільності, впевненості в собі та цікавим науковим доробкам вдалося здобути вісім І-х місць, дев’ять  ІІ-х місць та сім – ІІІ-х.

До складу команди від ХТВ МАН увійшли: Софія Рарицька (10 клас СЗОШ №5) у секції «Фольклористика», Евеліна Голдибан (11 клас СЗОШ №1) у секції «Німецька мова», Ілля Наливайко (10 клас НВК №14) у секції «Математика», Надія Степанова (10 клас ЗОШ №17) у секції «Психологія», Валентин Хомов (10 клас НВК №14) у секції «Охорона довкілля та раціональне природокористування», Дар’я Лупійчук (11 клас СЗОШ №5) у секції «Журналістика», Владислав Севостьянов, здобувач освіти 11 класу ЗОШ №7 у секції «Науково-технічна творчість та винахідництво», Денис Андруховський, здобувач освіти 8 класу (за 9 клас) СЗОШ №5 у секції «Інформаційні системи, бази даних та системи штучного інтелекту».

Зроби музею подарунок. З нагоди 130-річчя Кам’янець-Подільський державний історичний музей-заповідник оголошує акцію «Зроби музею подарунок!».

Музейники запрошують усіх охочих допомогти зберегти прямі свідчення історії і культури Кам’янеччини, повідомляє міська рада Кам’янця-Подільського.

У кожній подільській родині нашого краю традиційно зберігаються сувеніри, марки, монети, значки, листівки, сірникові етикетки, фантики, пам’ятні сімейні фотографії, родинні архіви, одяг, речі побуту, меблі тощо – спогади дитинства та молодості.

Акція спрямована на збереження історичних свідчень про свою сім’ю, предків, життя краю, діяльність організацій та підприємств Кам’янеччини протягом всього історичного періоду.

За результатами акції «Зроби музею подарунок» у кінці року буде сформовано виставку в Галереї мистецтв.

Особи, що подарують особливо цінні експонати, отримають квитки на музейні фестивалі або на відвідування об’єктів музею.

Збір експонатів триватиме впродовж 2020 року, тому кожен зможе внести свій вклад в поповнення музейної колекції та принести експонати  за адресою: м. Кам’янець-Подільський,  вул. Івана Предтечі, 2.

Музей залишає за собою право відбору предметів, що мають історичну та музейну цінність.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

2
1

Поділитися з друзями:

реклама