19 Листопада 2018 | 805

Газовики зобов’яжуть усіх підприємців встановлювати модеми для дистанційної передачі даних за 10 тисяч грн

Обласна ліга орендодавців, підприємців і роботодавців Хмельниччини розмістила петицію на сайті Хмельницької обласної ради з вимогою проведення  круглого столу для обговорення недоцільності встановлення модемів для дистанційної передачі даних по використанню газу, якщо його обсяг менше 10 тис. куб. м. на рік.

Це питання є вкрай важливим для підприємців області, адже незалежно від кількості використаного газу, постановою НКРЕКП від 30.09.2015р. № 2494 юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців, фізичних осіб без статусу фізичної особи-підприємця зобов’язали за власний кошт облаштувати вузли обліку природного газу засобами дистанційної передачі даних.

Дана постанова не стосується лише вузлів обліку, які використовуються у побуті.

Вартість облаштування разом із замовленням проектної документації, придбанням засобу дистанційної передачі в монополіста-виробника, встановленням і прийняттям в експлуатацію коштує  понад 10 тис. грн.

Отже, майже усім підприємцям таке облаштування обійдеться дорожче вартості спожитого за рік або й за декілька років природного газу, – йдеться у тексті петиції.

За інформацією ПАТ «Хмельницькгаз» (лист Нацкомісії від 09.07.2018р. №5968/16-2/7-18):

– загальна кількість комерційних вузлів обліку в Хмельницькій області, власниками яких є споживачі (крім побутових споживачів) становить – 4979;

– кількість споживачів, що не є побутовими, річний обсяг споживання яких у 2017 рік був меншим 10 тис. куб.м., становила 4412, з яких станом на 01.06.2018р. 4321 (97%) не облаштували газові лічильники засобами дистанційної передачі даних.

На даний час вимога про облаштування відтермінована до 1 травня 2019 року. Проте, проблема залишається актуальною, адже перешкоджає розвиткові малого бізнесу, а тому потребує невідкладного вирішення.

Проведення такого круглого столу сприятиме досягненню справедливого балансу інтересів споживачів, суб’єктів господарювання і держави у сфері комерційного споживання природного газу.

Автори петиції звертаються до підприємців з проханням підписати звернення. Адже в майбутньому бездіяльність може коштувати їм чималих грошей.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

25
3

Поділитися з друзями:

реклама