14 Травня 2019 | 258

Гаряча вода влітку для кам’янчан: ціна питання?

Питання безперервного гарячого водопостачання в домівки кам’янчан обговорюється вже не вперше. На сесії міської ради мер міста Михайло Сімашкевич зазначив, що при ухваленні такого рішення щомісяця потрібно буде знаходити по 800 тисяч гривень, адже гаряче постачання влітку збиткове.

Прес-служба КП «Міськтепловоденергія» оприлюднила на сторінці Facebook наступну інформацію:

«Наше підприємство має всі технічні можливості для подачі гарячої води влітку. Наразі всі користувачі послуги одержують її в повному обсязі, хоча опалювальний сезон завершився ще в квітні.

Однак, попри всі удосконалення матеріально-технічної бази, підприємство відчуває постійний дефіцит в обігових коштах через декілька об’єктивних причин: невідшкодована на державному рівні різниця в тарифах лише на тепло 107,5 млн.грн. і борги мешканців за послуги, які, за станом на 1 травня 2019 р., становлять 47,2 млн.грн. (із них більше як один місяць – 29 млн.). Крім того, за попередніми підрахунками, збитки підприємства від надання послуги гарячого водопостачання влітку за існуючих цін на газ і органічне паливо становитимуть близько 2 млн грн. щомісяця.

Серед причин: низький рівень розбору води мешканцями в літній період, некомпактна локалізація споживачів, несвоєчасні розрахунки за послуги мешканцями, відверті крадіжки води (магніти, незаконні врізки тощо).

Але для подачі гарячої води будуть задіяні когенераційні установки (6 одиниць) та один твердопаливний котел у котельні на вул. Миколи Гордійчука, 2. Для забезпечення їх роботи необхідно придбавати щомісячно природний газ і щепу (3,8 млн грн. на місяць).

Крім того, в міжопалювальний період підприємство витрачає більше як 10 млн грн. щороку на проведення заходів із капітального і поточного ремонту теплового та водопровідно-каналізаційного господарства. При цьому надходження коштів у цей період незначне, їх не вистачає навіть на зарплату і податки, тому підприємство залучає кредитні кошти.

У містах, де гаряча вода надається в літній період, підприємства отримують фінансову підтримку з міських бюджетів. Разом із тим, на наше переконання, кам’янчани після проведених реконструкцій і дофінансування мають відчути поліпшення ситуації з гарячою водою цього літа».

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

3
7

Поділитися з друзями:

реклама