Єдиний соціальний внесок – 2017
Підприємці з І групи (у яких немає найманих працівників і які працюють у торгівлі та сфері послуг) з 1 січня 2017 року платитимуть, як і раніше, половину єдиного соціального внеску. Але сума зросте до 352 грн (22% від «мінімалки» 3200 грн)
Удвічі більше – 704 грн – платитимуть підприємці ІІ групи (у яких є не більше 10 найманих працівників і які надають будь-які послуги населенню чи платникам єдиного податку, а також мають ресторанний бізнес) і ІІІ групи (які мають до 20 найманих працівників і види діяльності яких не обмежені).
Єдиний податок-2017
Підвищення «мінімалки» до 3200 теоретично означало б і збільшення єдиного податку, що його сплачують підприємці за спрощеною системою оподаткування.
Проте на практиці зміни стосуватимуться лише підприємців ІІ групи, які платитимуть єдиний податок до 640 грн (до 20% від «мінімалки»).
Для І групи єдиний податок у 2017 році розраховуватиметься на основі не мінімальної зарплатні, а прожиткового мінімуму (до 10%) – тобто не перевищуватиме 160 грн.
Для підприємців ІІІ групи єдиний податок розраховується залежно від доходу (5% від доходу для неплатників ПДВ і 3% від доходу для платників ПДВ), а відтак, для них жодних змін не буде.
Тим часом, за останній тиждень кількість приватних підприємців в Україні скоротилася на 10,85 тисяч.
Про це повідомляє сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній OpenDataBot.
Така тенденція спостерігається з 27 грудня, відколи президент підписав зміни до законодавства щодо роботи ФОП, зігдо з яким з 1 січня окремі категорії ФОПів, зокрема другої та третьої груп, будуть змушені платити єдиний соціальний внесок 704 гривні на місяць, навіть якщо тимчасово не мають жодного прибутку.