29 Січня 2020 | 739

Фінансування університетів Кам’янця-Подільського суттєво зросте

У 2020 році Міністерство освіти і науки України планує витратити на фінансування університетів 16,26 млрд грн.

Розрахунок обсягу фінансування у 2020 році робився МОН за конкретними показниками, серед яких: масштаб університету; контингент; регіональний коефіцієнт; позиції у міжнародних рейтингах; обсяг коштів на дослідження, які університет залучає від бізнесу чи з міжнародних грантів. З 2021 року до цих показників додасться працевлаштування випускників, які МОН буде відслідковувати через онлайн-систему. Для поступовості переходу у 2020 році були запроваджені обмеження для мінімальної та максимальної зміни бюджету кожного ЗВО – 95% та 120% від 2019 року відповідно.

«Кожен університет отримав фінансування залежно від результатів своєї роботи та стимул розвиватись динамічніше», — йдеться у повідомленні міністра освіти і науки Ганни Новосад.

За такою формулою гроші отримає 136 університетів країни та 12 їх філій.

«Нова система фінансування вищої освіти стимулює університети розвиватись та відповідати на запити ринку праці. Отримавши збільшене фінансування вже цього року, вони можуть вкласти ці гроші в підвищення якості. Наприклад, збільшити заробітну плату сильним викладачам. Це підвищить їхню мотивацію та покращить якість освіти у виші», – зауважив заступник Міністра освіти і науки Єгор Стадний.

За новими розрахунками Кам’янець-Подільський національний університет цьогоріч має отримати 78 мільйонів 320 тисяч 61 гривню, що на 2 мільйони 283 тисяч 261 гривню більше, ніж торік. На умовах державного замовлення станом на жовтень 2019-го освіту тут здобувало 2 тисячі 566 студентів.

Подільський аграрно-технічний університет отримає понад 55 мільйонів 24 тисячі гривень, що на 2 мільйони 901 тисячу 202 гривні більше, ніж торік. На державній формі навчання станом на жовтень 2019 року навчалося 1 тисяча 236 студентів.

Для порівняння, фінансування 17 вузів України в цьому році збільшиться на понад 15 млн грн. З-поміж них – Київський політехнічний інститут ім. І. Сікорського, Львівська політехніка, Харківський політехнічний інститут, Сумський державний університет, Ужгородський національний університет тощо.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

13
0

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: