Фільм про війну, знятий у Кам’янці-Подільському, отримав приз глядацьких симпатій у Каннах

Кам’янець-Подільський фільм про війну 2022 року «Битва за Україну» режисера Андрія Зайця виграв в Каннах «Приз глядацьких симпатій» на міжнародному кінофестивалі «Cannes 7th Art Awards» (Cannes International Independent Film Festival), який проходив з 13 по 16 жовтня в кінотеатрі «Espace Miramar». Представляти стрічку в Францію приїхали Арт-директор Кам’янець-Подільського Міжнародного кінофестивалю «Бруківка» Георгій Торяник, акторка театру та кіно Тетяна Дзюбінська, оператор стрічки Богдан Закордонець, Аліса Століца і Наталія Торяник.

Під час церемонії нагородження Георгій Торяник, який зіграв в «Битві за Україну» одну із ролей, сказав тезу, яка охарактеризувала мету створення такої стрічки та показу її на міжнародних фестивалях:

«Цим фільмом ми нагадуємо що в нашій країні війна і вона ще не закінчилась. Але ми будемо боротися, будемо захищати нашу землю, до перемоги. Слава Україні».

Тетяна Дзюбінська, яка виконала в фільмі головну жіночу роль, подякувала організаторам та глядачам і сказала наступне:

«Це дуже важлива нагорода для нас. Я хочу присвятити її своєму двоюрідному брату, українському військовому прикордоннику з Маріуполя, який зараз знаходиться в полоні в Оленівці. Підтримуйте нас! Слава Україні!»

Запис відеотрансляції з нагородження переможців

Повний список переможців дивіться за посиланням.

Під час європейської прем’єри «Битви за Україну» Анарель Муз, президентка фестивалю «Cannes 7th Art Awards», директорка Казахстанського павільйону на Каннському кінофестивалі та засновниця кіноасоціації «Silk Road Production» розчулилася і висловила подяку українцям, а команда Кам’янець-Подільського кінофестивалю «Бруківка» залишила французьким колегам прапор України з автографами від подільського «Культурного Фронту».

Як ви оцінюєте дану подію?

11
0

Поділитися з друзями: