21 Жовтня 2019 | 1333

Фільм про історію села Демшин режисер планує показати всьому світу

19 жовтня в конференц-залі готелю «7 Днів» відбувся допрем’єдиний показ фільму Дмитра Глухенького «ТОЙ, ХТО ДНІ СТЕР».

У фільмі режисер розповів історію кінематографіста-аматора, ветерана ІІ світової війни Григорія Павленка, який знімав життя села, створив музей, в якому беріг пам’ять про полеглих односельчан.

Головне, чого мене навчив Григорій Іванович, – це непохитне бажання діяти, зберігати, робити добрі справи, – зазначив Дмитро Глухенький, відповідаючи на запитання гостей.

На допрем’єрний показ завітали родина Григорія Івановича, а також жителі села Демшин.

Я хотів би подякувати за те, що ви відкрились. Напевно, кіно, – це як операція, треба довіритись, але не завжди це виходить коректно. Я намагався зробити все, щоб пам’ять Григорія Івановича була живою. Хотів би, щоб його знали на інших континентах, знали про наші прекрасні краї», – підкреслив Дмитро Глухенький.

Частину фільмів, які знімав Григорій Іванович у 50-60 роках, забрали до столиці. На запитання, яка їхня доля, Дмитро Глухенький зазначив, що їх вдалось повернути. А от доля фільмів, які «забрав» район, досі не відома.

Для своєї ж картини Дмитро Глухенький планує фестивальне життя. Перший крок –  перекласти стрічку англійською та показувати в інших країнах.

Але головний глядач – це, без сумніву, українець, – переконаний Дмитро.

Робота над фільмом почалась ще у 2009 році, коли Дмитро приїхав у село Демшин і потрапив до кіно-лабораторії, яка знаходилась в музеї.

Там всередині плівки, такі скарби. Я сказав, що приїду ще, а Гигорій Іванович каже: «Багато таких я бачив».

Але чоловіки все ж таки потоваришували, що і дозволило з’явитись на світ чудовій картині «Той хто дні стер…», яка про пам’ять, про красу та силу життя, а також про нашу неймовірну землю.

Після відповіді на запитання Дмитро з другом заспівали кілька пісень, що були написані саме у Демшині, адже хлопці впевнені, що хороші справи потрібно творити з гарним настроєм!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

0
0

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: