25 Травня 2023 | 350

Фільм Андрія Зайця «Україна’22: Щоденники війни» отримав нагороду на Каннському кінофестивалі

23 травня 2023 року під час 76-го щорічного Каннського кінофестивалю на Каннському кіноринку (Le Marché du film du Festival de Cannes), який проходить у Палаці фестивалів і конгресів відбулося вручення спеціальної відзнаки документальному фільму «Україна’22: Щоденники війни» режисера Андрія Зайця.

Кам’янецьку кінострічку відзначила французька міжнародна організація «Association Silk Road Production» в рамках IV-го Міжнародного кінофестивалю незалежного кіно «Cannes 7th Art Awards».

Команду з Кам’янця-Подільського на Каннському кіноринку представляла кам’янчанка та волонтерка Міжнародного кінофестивалю «Бруківка» Аліса-Марія Століца.

Фестиваль вразив своєю потужною та дружньою атмосферою. Всі учасники унікальні та оригінальні люди, тому це було величезним задоволенням запропонувати їм для перегляду наш фільм та переглянути створені ними картини.

Я переконалася ще раз, що тема війни в Україні турбує всіх і ніхто не залишається байдужим. Люди з усіх куточків світу хвилюються за нас, і інформація про події у нашій країні є цінною для них. Наш фільм торкає серця і закликає до дій кожного глядача, – розповідає вона.

Команда незалежних кінематографістів з Хмельниччини висловлює подяку команді «Silk Road Production» за високу увагу та підтримку українського кіно. Ну і долучаємось до тисяч українських кінематографістів з вимогою негайної відставки голови Держкіно України Марини Кудерчук та розпуску Ради з державної підтримки кінематографії, які зупинили стрімкий розвиток української кіноіндустрії і розпочали процес її знищення під час російської агресії, – додає режисер фільму Андрій Заєць.

Цього ж дня в одному із залів відбувся показ короткометражних фільмів, які перемогли в основних номінаціях. Більше фото та інформації дивіться на офіційній сторінці «Cannes 7th Art Awards».

«Україна’22: Щоденники війни» – це міжнародний журналістський проєкт про війну в Україні, який складається з документальних фільмів, інтерв’ю та спеціальних сюжетів про волонтерів, журналістів, митців, військових, які з перших годин російського вторгнення працюють на своєму місці заради боротьби за незалежність України. Проєкт створено за фінансової підтримки вашингтонської грантової програми «ICFJ Knights» Міжнародного Центру для журналістів та творчого об’єднання «Kamianets-Podilskyi Film Office»: https://youtu.be/-I0fLVHXFJw

Над фільмом працювали оператори Іван Трач, Богдан Закордонець та Андрій Заєць.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: