Фестиваль в умовах карантину: репортаж з ювілейної «Республіки»

На днях у Кам’янці-Подільському пройшов 10-й ювілейний фестиваль Respublica Fest.

Як і запевняли організатори, захід відбувався з дотриманням усіх карантинних обмежень, а доступ відвідувачів та учасників на територію обмежили відповідно до нормативів МОЗ.

На вході у фортецю відвідувачам видавали захисні маски та обробляли руки антисептиком. А відразу за вхідною брамою встановили антисептичну рамку.

Цьогорічна «Республіка» була унікальною, адже проходила у рік пандемії коронавірусу. Тому на фестиваль окрім персоналу та журналістів змогли потрапити лише близько півтори сотні відвідувачів.

Як пояснив у коментарі Vdalo.info організатор Respublica Fest Андрій (Зоін) Захарко, перш за все було важливо дотриматися карантинних норм та не допустити скупчення людей.

«Нас фінансово підтримав Український культурний фонд. Тому, впустивши на територію на якусь сотню більше людей, ми могли б «нарватися» на великий штраф, як це вже було у багатьох інших містах. Тож ми вирішили з самого початку популяризувати фестиваль у «цифрі», для чого і зробили прямі трансляції на YouTube», – каже Зоін.

Фільмували Respublica Fest три відомі канали: перший день фесту – Kolegi Studio, другий – канал Супер Суса, а третій – СЛУХ.

Онлайн відвідувачі фестивалю також мали змогу взаємодіяти з навколишнім простором за допомогою власного волонтера-гіда в реальному часі. Так звані аватари активно працювали на усіх активностях Respublica Fest.

Головними хедлайнерами першого дня фесту стали реп-виконавиця Alyona Alyona та гурт «Жадан і собаки».

Проте вже у суботу, 26 вересня, усі публічні заходи на території фестивалю Respublica та онлайн-трансляція були скасовані через День жалоби. Причина – авіакатастрофа військового літака Ан-26 під Харковим.

Вхід на локацію для відвідувачів та журналістів був закритий. Зайти могли лише артисти та організатори, які залучені до зйомок.

Трансляція всієї програмної частини, що планувалась на цей день, відбулася у понеділок, 28 вересня, на каналі Супер Сус.

Попри все, Respublica Fest все ж повернувся до рідного Кам’янця-Подільського. І хоча у музичних колах сумніваються, що великі концерти та фестивалі повернуться до звичного формату у 2021 році, нам залишається лише сподіватися, що наступного року Кам’янець-Подільський та старовинна фортеця знову прийматимуть гостей рідної «Республіки».

P.S. З днем народження, Respublica Fest. Все буде фест!

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Поділитися з друзями:

реклама