Завершився третій день театрального фестивалю «Комора».
Сьогодні глядачі мали змогу спостерігати за пластичною виставою театру зі Львова «Віяло безсмертя», де актори – люди з особливими потребами, об’єднались в творчий колектив «Золота молодь».
Також вперше в історії «Комори» на сцені виступали гості з Польщі, які є учасниками міжнародної театральної майстерні «ANTYLABA».
Бажання перечитати всього Фелікса Крівіна – саме до цього спонукала філософська вистава «Somewhere in the Universe» у виконанні театральної майстерні «АРТМУР» з Мелітополя.
І на завершення театрального дня – розкішна вистава «Дон Жуан з Коломиї» від акторів мистецького об’єднання «Franco-театр».
Рівень театральних колективів настільки високий, що, здається, кожен заслуговує на відзнаку. Звичайно, підводити підсумки ще зарано, адже завтра на глядачів чекає ще п’ять цікавих вистав. Але зазирнути за куліси нам все ж таки вдалось.
Своїми враженнями від фестивалю з журналістами Vdalo.info поділились члени журі «Комори».
Ольга Шлемко – заслужена артистка України, кандидат мистецтвознавства, професор, викладач Київського національного університету культури і мистецтв:
– Цього року вистави на «Коморі» оцінює професійне, фахове журі. Третій день ми активно працюємо, спілкуємось, обговорюємо вистави з режисерами. Я вже вдруге беру участь у фестивалі і можу сказати, що цьогорічна «Комора» порадувала ще більше. І хоча театри переважно аматорські, рівень постановок дуже високий. Відчувається, що за ними стоїть фахова режисура, адже колективи очолюють переважно професійні режисери, є у колективах і професійні актори. Що ж стосується жанрів – різноманіття вражає. І це, безперечно, приваблює глядачів.
– Які вистави ви могли б відзначити вже сьогодні?
– Наприклад, ми переглянули сьогодні «Дон Жуана з Коломиї» – дуже потужна, несподівана вистава і чудова акторська гра головного героя.
Серед професійних колективів ми, безперечно, виділяємо Київ, Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв, вистава присвячена творчості Марії Примаченко (ред. – «Райська земля», театр-студія «Шарж»). Студентка сама зробила композицію і ми вважаємо, що це одна з найкращих, естетично вишуканих вистав з потужною енергетикою. Виконавиця головної ролі у цій виставі також заслуговує на відзнаку.
Хоча не будемо забігати наперед – попереду ще один фестивальний день, ми з нетерпінням чекаємо на нові вистави, зокрема на професійний театр з міста Рівне (ред. – вистава «Оркестр» від навчального театру «Сходження»).Приємно відзначити, що «Комора» у Кам’янці-Подільському щороку збагачується своїми творчими і духовними доробками. З кожним роком «Комора» розширюється, багатіє, і це усіх нас дуже тішить.
Велика подяка Галині Коротенко за цей фестиваль. Адже це свято не лише для Кам’янця-Подільського, а й для усієї України.
Тетяна Бойчук, викладач Кам’янець-Подільського коледжу культури і мистецтв:
– Як кам’янчанка, хочу зазначити, що «Комора» є великою театральною подією для міста. Цей фестиваль є джерелом свіжої творчої наснаги, до якої може долучитись кожен. Я дуже радію за студентів коледжу, які отримали нагоду подивитись одразу стільки різноманітних, цікавих вистав. Радію і за кам’янецьких глядачів: вони мають змогу відчути на собі дію театрального мистецтва, його освітню складову. Адже по-справжньому освячена людина має розумітись на мистецтві. До того ж вистави підіймали важливі життєві питання, які змушували нас замислитись.
Що ж, ми з нетерпінням чекає на останній фестивальний день. Запрошуємо і вас насолодитись яскравими театральними постановками.
Побачимось на «Коморі»…