Думки кам’янчанок: чи є актуальним у сучасному світі поділ на жіночі та чоловічі обов’язки?

Тема розподілу жіночих і чоловічих обов’язків – гостро дискусійна і особливо гострою вона стала на хвилі гендерної рівноправності, надзвичайно актуальної сьогодні у інформаційному просторі.

Якщо говорити, про розподіл «хатніх обов’язків» на чоловічі і жіночі, то ми не можемо не відмітити, що сьогодні у цьому плані відбуваються серйозні зміни. До речі майже усі опитані кам’янчанки відмічають цей момент.

Тетяна Мельник (Ахмамєтєва), заслужений майстер спорту України, багаторазова призерка чемпіонатів світу з пауерліфтингу та жиму лежачи, рекордсменка світу.

Фактично такого поділу немає, але кожен з нас має такий список у голові, визначений, насамперед, вихованням та суспільною думкою. Жінки зробили все для того, щоб його знищити, а чоловіки тепер успішно цим користуються. А загалом мені дуже подобається вислів Ранєвської з приводу поділу на сильну та слабку статі: «Женщины – это не слабый пол. Слабый пол – это гнилые доски».

lily petruk

Ліля Петрук, журналіст, блогер

Природа вже дуже давно вирішила, хто яку роль має виконувати. Але в сучасному світі можливостей, новацій і змін в свідомості обов’язки чоловіків і жінок тільки частково йдуть паралельно, але, в основному, змішуються.

Звичайно, є різні ситуації, але в будь-якому випадку жінка має залишатися жінкою, а чоловік – чоловіком. Бо коли доходить до діла, всі жінки хочуть ніжності, романтики, сильного плеча поряд, а всі чоловіки – щоб їх вважали мужніми. Хіба ні?

sira-anna

Анна Сіра, експерт «Агенції сталого розвитку «ASTAR», консультант Хмельницького регіонального відділення «Асоціації міст України»

Поділ на «чоловічі» і «жіночі» обов’язки у моєму житті не актуальний. Як правило, все розподіляється за принципом «в кого до чого краще руки стоять». Проте, на жаль, є люди, в яких це не просто актуально, а ще й культивується і вітається. Мені здається, що такі поділи можуть бути образливими, тому про «розподіл» варто домовлятися наперед у кожному окремому випадку. Завдяки діалогу можна уникнути багатьох проблем і конфліктів, зокрема, і в «гендерній» сфері.

vlasuk veronika

Вероніка Власюк, журналіст

Сучасний світ стирає дуже багато кордонів, стереотипів. Але, як на мене, то світ зможе вижити, якщо чоловіки в ньому залишатимуться чоловіками, а жінки — жінками. Не йде мова про якісь елементарні хатні справи, прибирати і вмикати пральну машину можуть обоє. Але ніколи чоловік не створить того особливого затишку, певного комфорту вдома, як це може зробити жінка, яка, як це не банально, але таки є берегинею домашнього вогнища. А чоловік може привнести оте чудове відчуття впевненості у завтрашньому дні, якогось захисту. Часто ці ролі змінюються, але все одно хтось в парі відчуває дискомфорт, щоб там не говорили про рівноправ’я.

Дорошенко Тетяна, керівник проектів в IT-компанії (Нью-Йорк)

Вважаю що поділ є. Все ж таки є професії, з якими чоловіки справляються краще, ніж жінки і навпаки.

реклама
psyholog

Коментар практикуючого психолога ГО «Психологічний центр «Гармонія» Тетяни Федорової.

Коли формувалися традиційні погляди на розподіл обов’язків у сім’ї світ був іншим – певні види робіт, жінка просто не могла виконувати фізично і це доводилося робити чоловікові. Натомість жінка, яка, як правило, не працювали поза межами будинку, виконувала переважну більшість роботи удома.

У сучасному господарстві мешканців міста такої фізично важкої роботи майже немає, а натомість переважна більшість жінок працюють нарівні з чоловіками і заробляють гроші, а отже розподіл обов’язків мав би бути відповідно переглянутий.

Але… по перше,  у суспільстві дуже важко подолати закладені віками стереотипи і установки типу «жінка-хранителька вогнища, а чоловік – здобувач їжі». Якщо це влаштовує обох і жінка з радістю облаштовує будинок і чекає чоловіка з роботи – чудово! У них немає проблеми і їм не потрібно нічого міняти! Але якщо у родині склався якийсь інший, нетрадиційний розподіл обов’язків, то майже завжди знайдуться такі, яким до цього є діло і прокоментують щось на зразок «їсти готувати – то не чоловіча справа» або «жінка має сидіти вдома і дітей доглядати, а не їздити по відрядженням».

По друге – коли ми формуємо стосунки з партнером, то моделями сімейних взаємовідносин для кожного з нас є, в першу чергу, приклади батьківських родин зі своїми сталими «розподілами обов’язків» і, звичайно, саме таку модель стосунків ми прагнемо відтворити у своїй власній сім’ї. Якщо сталося так, що вони співпали – чудово, у такій родини не буде суперечок хто що має робити. Скажімо, якщо у родинах хлопця і дівчини обов’язок «виносити сміття» покладався на чоловіків, то у новій родині дівчина очікуватиме, що це робитиме її молодий чоловік, а він і не буде чинити супротиву, тому що йому добре відомо, що чоловіки це роблять, отже – все гаразд. Але, на жаль, так буває досить рідко і частіше очікування, що партнер візьме на себе зобов’язання щось робити не виправдовується і починаються конфлікти.

Сьогодні на зміну традиційному патріархальному типу сім’ї поступово приходить тип сімейної організації, який називається «подружня родина», або «партнерський тип сім’ї».

У таких родинах у центрі – стосунки подружжя, які будуються на взаємній довірі і рівноправності. Це саме той тип сім’ї, де питання про розподіл обов’язків вирішується на підставі того, у кого що краще виходить і не по типу «чоловічі» і «жіночі», а по типу «давай ти зробиш це, а я роблю ось це». Дуже приємно чути, що серед опитаних кам’янчанок саме такий підхід до розподілу обов’язків є правилом життя.

Звичайно є види обов’язків, які переважно краще виходять у жінок (наприклад, приготування їжі, шиття) і краще у чоловіків (ремонт техніки). Але більшість хатніх обов’язків не має орієнтації на гендер і можуть бути однаково добре виконані і чоловіками і жінками. Найбільш оптимальний спосіб вести спільне господарство це домовлятися про те, хто і які функції виконуватиме. І нехай це навіть суперечитиме традиційним установкам але якщо конкретно вашій сім’ї так добре, то хто має право якось втручатися у цей порядок? Такий розподіл обов’язків не розділяє родину і не викликає роздратування через несправедливість, а навпаки зближує подружжя і допомагає зміцнити сім’ю.

У сімейному житті треба рахуватися з думками,
переконаннями, почуттями, прагненнями коханої людини.
Зберігаючи свою гідність, треба вміти поступатися один одному.
В. Сухомлинський

 

Отримати індивідуальну консультацію психолога ви завжди можете, звернувшись до «Психологічного центру «Гармонія» за телефоном 097-441-84-11.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

0
0

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: