2 Серпня 2019 | 249

«Допорогів» боятися — до ProZorro не ходити

За три роки успіхів системи ProZorro залишалася невирішеною лише одна проблема — організація малих, так званих допорогових закупівель. Закон визначав межу бюджету, від якої проведення тендера у системі було обов’язковим — 200 000 гривень у випадку товарів і 1 500 000 гривень при закупівлях робіт. Але все, що не дотягувало до такого розміру, залишалося поза зоною видимості.

Як проводились «допороги»

Закон України «Про публічні закупівлі» вимагає, щоби всі закупівлі на суми, менші від порогових, здійснювались із дотриманням принципів прозорості. Але як виконати цю вимогу, якщо за малих обсягів товару проводити тривалий тендер просто нераціонально? Адже від оголошення у системі до постачання пройдуть тижні й місяці, а постачальники просто не звернуть увагу на занадто дрібний контракт.

Відсутність більш конкретного регулювання породжувала чимало фактів, коли «допороги» використовувались для того, аби покривати антиконкурентні дії. Яскравий приклад — розділення дороги на короткі ділянки по 40 метрів і менше, аби вартість ямкового ремонту була меншою за 1,5 млн гривень. Тоді і обрати виконавця можна без проведення тендера.

Що змінилось у допорогових процедурах у 2019 році

Отже, майже зразу після запровадження системи публічних закупівель Прозоро почала відчуватися потреба у додатковому сервісі, спрямованому на вирішення проблеми малих обсягів. Відповідно до Меморандуму між ДП «Медичні закупівлі України», ДП «Професійні закупівлі», головними майданчиками системи і самою системою ProZorro, з 1 березня 2019 року було взято курс на рішучі зміни.

Вже у квітні запрацював новий сервіс сайтів державних закупівель — маркетплейс ProZorro Market, купувати товари на якому на допорогові суми так само просто, як і у звичайному інтернет-магазині. За підсумкам перших трьох місяців функціонал почав виходити зі стадії пілоту й буд доповнений додатковими категоріями товарів. Наразі асортимент виглядає так:

● медичні матеріали;

● фармацевтична продукція;

● мережеве обладнання;

● обладнання для друку;

● машини для обробки даних;

● комп’ютерна техніка;

● нафта і нафтопродукти (дистиляти);

● офісне приладдя.

Наразі долучитись до участі у роботі системи в якості постачальника можуть усі бажаючі — потрібно лише зареєструватись у системі, отримати кваліфікацію від ЦЗО і розмістити товарні позиції у каталогах. Найближчим часом очікується значне зростання обсягів закупівель за допомогою ProZorro Market.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: