1 Жовтня 2018 | 289

До 2050 року Кам’янець-Подільський обіцяє стати містом зі 100-відсотковою відновлюваною енергетикою

Кам’янець-Подільський, Чортків, Житомир та Львів підписали з громадською організацією 350.org меморандум про повний перехід до 2050 року на відновлювані джерела енергії.

За словами Світлани Романко, координаторки організації 350.org у регіоні Східна Європа, Кавказ, Центральна Азія, для України цей енергетичний перехід від викопного палива до чистої енергії  – історичний процес. У такий спосіб і наша країна долучається до боротьби зі зміною клімату. І хоча меморандум – це документ про наміри, але його виконання, за словами Світлани Романко, контролюватимуть громадські організації.

Про це повідомляє видання DW.

Електричний транспорт, будівлі з адаптованих матеріалів, з нульовими викидами, сонячні колектори на дахах, вітрові електростанції на доступних місцях, теплоенергоцентралі, переобладнані під біопаливо, LED-освітлення вулиць – так виглядає ідеальне місто зі 100-відсотковою відновлюваною енергетикою.

За словами Світлани Романко, у світі є міста, які вже досягли цього ідеалу – швейцарський Базель, ісландський Рейк’явік, американський Барлінгтон, і ще десятки таких, які «на фінішній прямій». Долучитись до них може і Кам’янець-Подільський.

Спершу українські міста писатимуть енергетичні плани і кліматичні стратегії, відтак інтегруватимуть їх у вже існуючі свої програми. При цьому, спосіб переходу на «зелену» енергетику у кожного міста буде свій, оскільки ресурсні, географічні, погодні умови у кожного міста різні. Участь у цій угоді дасть містам доступ до міжнародних фондів, які допоможуть фінансувати перетворення.

Екологи, зокрема Алла Войціховська – еколог групи «Охорона довкілля» «Реанімаційного пакету реформ», не вірить,  що українські міста-учасники меморандуму, зможуть повністю перейти на «зелену» енергетику, хай навіть за 30 років. Проте визнає – меморандум однаково корисний містам.

Навіть якщо вдасться досягти кількох відсотків – це теж, хай і малий, результат. І, можливо, це стане стимулом розвиватись в цьому напрямку далі, – переконує вона.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

7
0

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: