
Ділянку національного природного парку «Подільські Товтри» включено до складу ЮНЕСКО
П’ять природно-заповідних установ отримали сертифікати про включення до їх складу ділянок букових пралісів ЮНЕСКО.
Ділянки національного природного парку «Синевир», «Зачарований край» та «Подільські Товтри» і природних заповідників «Ґорґани» та «Розточчя» увійшли до складу об’єкта Всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси і давні ліси Карпат та інших регіонів Європи».
У «Подільських Товтрах» мова йде про заказник загальнодержавного значення Сатанівська дача.
Сатанівська дача – колишня ботанічна пам’ятка природи, яка була оголошена рішенням Хмельницького Облвиконкому № 242 від 21.11.1984 року на землях Ярмолинецького лісгоспзагу.
На момент створення на ділянці лісу росли буково-дубові насадження віком 103 років, висотою 29 метрів та середнім діаметром 40 см.
Рішенням Хмельницької обласної ради № 194 від 26.10.1990 року пам’ятку скасували по причині входження об’єкту до новоствореного заказника «Сатанівський».
Довідка: природний об’єкт всесвітньої спадщини ЮНЕСКО щодо збереження букових пралісів був створений у 2007 році і включав лише ділянки України, що охороняються в Карпатському біосферному заповіднику, Ужанському національному природному парку та регіональному ландшафтному парку «Надсянський» і Словаччини. У 2011 році до нього приєднано ділянки з Німеччини, а 7 липня 2017 року додатково включено 63 ділянки букових пралісів та старовікових лісів із 10-ти європейських країн і надано назву «Букові праліси і давні ліси Карпат та інших регіонів Європи».
Джерело: Міністерство екології та природних ресурсів України