31 Серпня 2017 | 1036

Держспоживслужба: сміттєзвалище в Кам’янці перевантажене та потребує закриття

Під час розширеного засідання колегії облдержадміністрації начальник управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області Ігор Баланюк  розповів про стан поводження з твердими побутовими відходами в області.

«Що ми маємо! В переважній більшості населених пунктів області, з вини керівників органів влади, місцевого самоврядування, не належним чином  відпрацьована схема збору, утилізації відходів, а тому наші вулиці, лісосмуги, ліси,  берега річок, ставків, перетворилися в стихійні сміттєзвалища величезної кількості  різних відходів. І ця проблема не вирішується роками.

Одними із найнебезпечніших об’єктів в санітарно – епідемічному  відношенні – є полігони твердих побутових відходів, яких,  по області налічується близько 800 (784), в тому числі 749 – сільських. Однозначно можу стверджувати, що їх санітарно – технічний стан в цілому – є вкрай незадовільним…

Зокрема,  це стосується полігонів  міст Хмельницького, Кам’янець-Подільського, Славути, Нетішина, де вони значно перевантажені та потребують закриття», – цитує Баланюка прес-служба Держспоживслужби.

За його словами, інша серйозна проблема – розташування полігонів.  Для зменшення  негативного впливу  на життєдіяльність людини цілого ряду шкідливих хімічних елементів, а також сполук, таких як: азот, діоксид вуглецю, сірчаний ангідрид, оксид вуглецю, сірководень, фенол, формальдегід та багато інших, які є продуктами гниття, розпаду побутових відходів, –  гігієністами, від цих об’єктів до житла встановлена  санітарно – захисна зона, яка складає не менше  500м.

«Однак, до значної кількості населених пунктів Городоцького, Кам’янець-Подільського, Ярмолинецького, Чемеровецького, Старокостянтинівського районів та м. Хмельницького,  ця відстань не дотримується, а складування відходів здійснюється в безпосередній близькості  від людського житла, забруднюючи воду підземних джерел, ставків, річок, повітря, ґрунту,  що несе в собі пряму загрозу для здоров’я  їх мешканців», – додав очільник профільного управління.

Також незадовільним є те, що власниками – балансоутримувачами значної кількості сміттєзвалищ, «протягом багатьох років практично нічого не робиться по покращанню їх технічного стану».

«Це знайшо своє підтвердження під час комісійних обстежень, проведених з 12.07. по 15.08.2017р. цих об’єктів в містах  Хмельницький, Кам’янець-Подільський, Нетішин, Шепетівка, Старокостянтинів, Городок, селищах  Теофіполь, Стара Синява,  Чемерівці та інших», – продовжує Баланюк.

В результаті обстежень, встановлено, що на цих, та інших полігонах області, відсутні захисні споруди, а тому значна кількість різних «летючих» відходів розноситься вітром на величезні відстані від місць їх складування, забруднюючи навколишнє середовище. Порушується регламент складування відходів, не здійснюється їх сортування та знешкодження.

Також на полігонах міст Кам’янець-Подільський, Нетішин, Шепетівка, Городок, селищ Теофіполь, Чемерівці та інших, проводиться складування відходів І класу  небезпеки, що категорично заборонено (люмінесцентні лампи, відпрацьовані автомобільні шини, тощо), що є вкрай небезпечним для природи та людини.

Всупереч вимогам нормативно – правових документів, майже на всіх існуючих полігонах/сміттєзвалищах, крім міст Нетішина,  Старокостянтинова,  їх керівниками не проводяться моніторингові дослідження води підземних джерел водопостачання, атмосферного повітря, ґрунту, відкритих водойм, як наслідок – ніякі заходи по унеможливленню їх забруднення не здійснюються, а це призводить до інтенсивного забруднення природнього навколишнього середовища, – резюмував глава управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства.

Раніше ми писали про те, що сміттєзвалище Кам’янця-Подільського тестують на предмет видобутку біогазу. І ось в середині червня після досліджень, проведених на полігоні, генеральний директор Міжнародного центру газових технологій Інституту газу заявив про готовність вкласти кошти в обладнання, яке даватиме можливість зі сміття виробляти газ.

Фото ілюстративне

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

0
0

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: