1 Жовтня 2018 | 579

День музики у Кам’янці-Подільському відзначили відкриттям меморіальної дошки засновнику музичної школи

1 жовтня 2018 року, в Міжнародний день музики, відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки засновнику Кам’янець-Подільської музичної школи, яка тепер з гордістю носить його ім’я, професору Фадею Ганіцькому.

У далекому 1903 році, після навчання у Відні та Берліні, Фадей Ганіцький приїздить до Кам’янця-Подільського та відкриває першу на Поділлі професійну музичну школу. Якої керує та утримує за власний кошт наступні 25 років. Саме цей заклад стає осередком музичної культури в нашому місті та за його межами.

Після святкового відкриття дошки відбулася екскурсія кабінетом-музеєм Фадея Ганіцького, яку провела директор школи Ганна Касапчук. Під час екскурсії усі присутні мали змогу ознайомитись із експозицією кабінету-музею та послухати у виконані завідувача фортепіанним відділом Тетяни Рубіжної «Полонез», автором якого є Фадей Ганіцький.

На завершення урочистостей відбувся концерт випускників та викладачів школи, який розпочався із виконання «Серенади» Ф. Ганіцького у виконанні струнного квінтету школи «Камерата» під керівництвом Галини Шопи.

Колектив школи дякує за підтримку в справі відкриття меморіальної дошки міській владі, департаменту гуманітарної політики Кам’янець-Подільської міської ради та польському культурному товариству «Приятелі Поділля», які взяли на себе фінансові витрати по виготовленню та встановленню меморіальної дошки.

Дмитро Бачинський
Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

12
0

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: