29 Червня 2017 | 704

Де у Кам’янці шукати вакцину проти сказу

У Кам’янці-Подільському антирабічна вакцина (проти сказу) знаходиться тільки у травматологічному кабінеті міської поліклініки №1. Пацієнтів (і дітей, і дорослих), яким потрібно провести профілактику проти сказу, міські лікарі-травматологи направляють саме у поліклініку.

Про це у facebook повідомив лікар-епідеміолог міської поліклініки №1 Олексій Процков.

«Зараз є 143 дози антирабічної вакцини, що цілком достаньо для міста. В кращих традиціях кам’янецьких епідеміологів ми практикуємо так званий незнижувальний запас – 60 доз. Коли кількість вакцини зменьшується до цієї цифри – йде поповнення запасу зверх 200 доз, – розповів Олексій Олександрович.

За І півріччя 2017 року по медичну допомогу з приводу ушкоджень тваринами у Кам’янці-Подільському звернулось 65 людей (одна особа із села). Призначено антирабічних щеплень по показам 13-ти особам, із них 9 -діти.
Про це розповів лікар-травматолог міської поліклініки №1 Сергій Беседінський.

«Не усім постраждалим вводяться медичні імунобіологічні препарати. Це залежить від категорії покусів, ослинень, локалізації пошкоджень, тварина свійська чи ні, чи відоме місце перебування тварини тощо.

Рішення про вакцинацію приймає лікар. Всі дані про хворого, обставини події заносяться у медичну облікову документацію.

В обов’язковому порядку вводиться вакцина проти сказу, якщо: був укус будь-яким видом тварини, включаючи і домашніх вихованців (собака, кіт і інші), яким не проводилась вакцинація; були ослинення слизових, подряпини або укуси диких тварин.

Якщо стався укус здоровою домашньою твариною, її ізолюють на 10 днів і спостерігають для виявлення ознак сказу та подальшого проведення вторинної профілактики.

Антирабічна інактивована вакцина вводиться в дозі 1,0 мл у день звернення, а потім проводиться ще 5 вакцинацій через певний проміжок часу (протягом 3 місяців). Якщо у тварини не підтверджено сказ, то щеплення можуть бути припинені, але у будь-якому разі рішення приймає лікар», – пояснив Сергій Миколайович.

Фото зі сторінки Медицина Кам’янець у facebook

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

5
0

Поділитися з друзями:

реклама