5 Липня 2022 | 1046

Чоловікам заборонили виїжджати без дозволу військкомату: у Генштабі роз’яснили норму закону

Оновлено 6 липня.

Генштаб ЗСУ скасував порядок отримання військовозобов’язаними дозволів на переміщення між областями України. Але відправив документ на доопрацювання.

У Генеральному штабі ЗСУ роз’яснили інформацію про заборону виїзду призовників, військовозобов’язаних та резервістів з місця проживання без дозволу керівника військкомату.

Норма Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», який діє з 1992 року, передбачає, що у воєнний час забороняється виїзд призовників, військовозобов’язаних та резервістів з місця проживання без дозволу керівника відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, – йдеться у повідомленні Генштабу.

З метою впорядкування обліку переміщених осіб Генеральним штабом Збройних Сил України розроблено Порядок надання дозволу громадянам України, які перебувають на військовому обліку у ТЦК та СП, на виїзд за межі місця проживання (місця перебування) з моменту оголошення мобілізації та у воєнний час. Дозвіл видається від 30 діб до року, залежно від категорії субʼєкта. Розглядається додаткове унормування питань переміщення осіб, які систематично перетинають адміністративні межі у звʼязку зі службовою чи особистою необхідністю.

Просимо з розумінням ставитися до регуляторних заходів, продиктованих законами України, умовами воєнного стану і ведення війни, – зазначають у Генштабі.

Першою цю інформацію підтвердила Запорізька обласна військова адміністрація.

Так, за повідомленням ОВА, виїзд за межі місця проживання (місця перебування) від моменту оголошення мобілізації громадян, які перебувають на військовому обліку у Територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, дозволений лише за наявності спеціального дозволу керівника районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Дозвіл на виїзд видають керівники центрів комплектування таким категоріям громадян України:

  • призовникам, яким надано чи які мають право на відстрочку від призову на строкову військову службу, на термін до одного року, але не пізніше дати закінчення відстрочки;
  • особам призовного віку, за наявності поважних причин (хвороба або смерть рідних тощо), на термін до 30 діб;
  • військовозобов’язаним та резервістам, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації (повний перелік визначено у статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”), на термін до одного року, за наявності підтверджуючих документів, але не пізніше дати закінчення права на відстрочку;
  • військовозобов’язаним та резервістам, що були заброньовані на період мобілізації та на воєнний час на термін до 30 діб, але не пізніше дати закінчення терміну дії посвідчення про відстрочку від призову на військову службу на період мобілізації та на воєнний час або дати зазначеної на витягу із наказу Міністерства економіки України про бронювання;
  • в окремих випадках, за рішенням керівника центру комплектування, решті військовозобов’язаних та резервістів при наявності інших поважних причин з поданням ними відповідних документів на термін до 30 діб.

Кому не потрібно отримувати дозвіл:

  • виключеним з військового обліку. Підставою для виїзду є позначка про зняття з обліку військовозобов’язаного;
  • особам, які вибувають у відрядження і є військовозобов’язаними, заброньованими на період мобілізації та на воєнний час. З собою необхідно мати паспорт, військовий квиток\тимчасове посвідчення військовозобов’язаного, посвідчення про відстрочення або завірений керівником ТЦК та СП витяг із наказу Міністерства економіки України та посвідчення про відрядження.
  • призовникам, військовозобов’язаним та резервістам, які зняті з обліку для переміщення до іншої місцевості (територіальної одиниці). Підставою є відмітка у посвідченні або у військовому квитку \ тимчасовому посвідченні. Такі громадяни мають стати на облік за новим місцем дислокації протягом семи діб від дати зняття з обліку.

В свою чергу у вечірньому зверненні Президент Володимир Зеленський доручив міністру оборони, начальнику Генштабу і Головнокомандувачу ЗСУ доповісти всі деталі стосовно рішення про затвердження порядку отримання якихось дозволів для військовозобовʼязаних, призовників і резервістів…

Прошу Генеральний штаб надалі не ухвалювати без мене подібних рішень, – йдеться у відеозверненні.

Слідкуйте і далі за оновленням інформації.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

3
3

Поділитися з друзями:

реклама