22 Червня 2017 | 3760

Чим запам’ятався екс-голова Кам’янець-Подільської райради: ТОП-4 скандали

Кілька годин тому депутати Кам’янець-Подільської районної ради 22 голосами відправили у відставку голову ради Бориса Беца. За останній місяць це було друге голосування про висловлення недовіри екс-регіоналу. У травні за зняття голови райради проголосувало лише 16 депутатів, 15 висловились проти, один утримався.

Своє звільнення Бец назвав «перемогою темних сил».

«Темні сили перемогли, жаль району, але я залишаюсь депутатом і трибуна відкрита», – резюмував колишній голова райради.

За час свого перебування на посаді очільника Кам’янець-Подільської районної ради Бец запам’ятався низкою скандалів та різких заяв на адресу своїх політичних опонентів. Пропонуємо вашій увазі своєрідний ТОП скандалів за останні півтора роки.

Призначення

10 листопада 2015 року. Перша сесія районної ради, претендентів на посаду голови райради було троє – Ігор Гай, «Аграрна партія» (минулої каденції – член фракції Партії регіонів), Микола Жоган, ВО «Батьківщина» (екс-голова райради, на минулих виборах теж представляв «Батьківщину») та Борис Бец, «Відродження» (колишній член партії та фракції Партії регіонів).

Свого претендента на голову ради у БПП вирішили не висувати, натомість перший номер «Блоку Петра Порошенка «Солідарність» та голова райдержадміністрації Василь Сукач запропонував кандидатуру Беца.

У відповідь на таку пропозицію депутат Іван Громик заявив, що ВО «Свобода» категорично проти «регіонала» та нагадав про «Небесну сотню», Революцію Гідності та ще одного «відродженця» Геннадія Кернеса.

«Не грайтесь у велику політику і менше дивіться фільми про Верховну Раду», – заступився за Беца голова райдержадміністрації. Через півтора роки Сукач, погрожуючи бойкотом його фракції, вже вимагатиме включити до порядку денного питання про висловлення недовіри своєму протеже.

В другому турі головою Кам’янець-Подільської районної ради таки обрали Бориса Беца. За нього проголосувало 24 депутата, Микола Жоган набрав лише 7 голосів.

«Справа Беца»

На початку квітня 2016 року стало відомо про подання місцевої прокуратури, де вказано, що після обрання Бориса Беца  на посаду голови Кам’янець-Подільської районної ради, він не подав у встановлений законом строк згоди та станом на 14.03.2016 не пройшов спеціальну перевірку, чим порушив вимоги ст.ст. 56-58 Закону України «Про запобігання корупції».

Прокуратура просила райраду провести службове розслідування відносно Бориса Беца з метою виявлення причин та умов, що сприяли порушенню ним законодавства.

Також правоохоронців цікавило, чи законно Борису Бецу призначено 5 ранг посадової особи місцевого самоврядування. Питання в тому, що частина депутатів стверджує, що під час першої сесії райради 11 листопада 2015 року було голосування лише про призначення Беца на посаду голови ради. За присвоєння 5 рангу начебто не голосували.

1 квітня на пряме запитання автора Борис Бец заявив:

«Я не можу точно стверджувати, що було голосування, чи його не було. Я перебував в такому собі стані афекту, у мене піднявся тиск, я нервувався (після голосування про призначення на посаду голови райради, – авт.)».

Через кілька днів подання розглядала комісія райради з питань законності, правопорядку, співпраці з органами місцевого самоврядування і виконавчої влади, регламенту, депутатської діяльності, етики та засобів масової інформації.

8 квітня на комісії прокурор Олександр Гончар підтвердив, що станом на 14 березня не  встановлено проведення спецперевірки. Саме тому було подання на райраду. Натомість Борис Бец знову заявив, що подав заяву вчасно і спецперевірку пройшов.

Голова постійної комісії Петро Мосендз вніс пропозицію винести це питання на наступну сесію Кам’янець-Подільської районної ради, однак колеги його не підтримали: 1 – «за», 2 – «утримались», 1 – «проти».

Блокування роботи сесії та «організовані» селяни

13 липня 2016 року. Фракції ВО «Батьківщина», ВО «Свобода», Аграрна партія та «За конкретні справи» заблокували роботу сесії ради через вимогу створення тимчасової комісії для проведення службового розслідування за поданням місцевої прокуратури стосовно голови райради Бориса Беца щодо проходження ним спецперевірки.

Через відсутність кворуму сесію перенесли на наступний день. Вже 14 липня на сесію також приїхали кількадесят жителів району. Вони вимагали спочатку прийняти єдине заплановане питання порядку денного – зміни до районного бюджету.

2016071

Після кількагодинних суперечок в залі таки зачитали подання прокуратури, але «все вперлось» в створення комісії. Голова райради наполягав, що туди не можуть увійти Іван Громик, Ігор Гай, Микола Жоган та Сергій Самсонюк, оскільки вони «ставляться до мене упереджено».

Згодом комісію у складі 9 осіб таки створили, однак без голів фракцій та вищевказаної «четвірки».

Одразу після бюджетного питання жителі сіл почали покидати районну раду в два заздалегідь підготовлені автобуси, які стояли безпосередньо перед входом в адмінбудівлю.

Не на камеру двоє селян підтвердили автору, що їх сюди привезли організовано та обіцяли «віддячити», однак назвати імена замовників відмовились. Біля іншого автобуса  «ЗАЗ   I-VAN»  також стояла одна з протестуючих із села Чабанівка зі списками осіб.

Тривалий розгляд подання прокуратури у ЗМІ та соцмережах охрестили «справою Беца», яка де-факто не принесла жодних результатів. Бец залишився на посаді, шум стих, прокуратура більше не розкидалася сенсаційними заявами.

Фінальний акорд звільнення

18 травня 2017 року під час 15 сесії Кам’янець-Подільської районної ради депутати намагалися висловити недовіру голові райради Борису Бецу. Ініціаторами рішення виступили зокрема представники ВО «Батьківщина» та ВО «Свобода». Підтримав включення питання до порядку денного також голова РДА, очільник фракції БПП Василь Сукач.

«Якщо ми зараз не включимо до порядку денного це питання, я та моя фракція збираємо документи та просто залишаємо зал», – емоційно відреагував голова райдержадміністрації.

У відповідь на це Бец назвав питання про висловлення недовіри «заговором проти нього» та різко відреагував на роботу Сукача, запропонувавши висловити недовіру голові РДА.

Шляхом таємного голосування за зняття голови райради проголосувало лише 16 депутатів, 15 висловились проти, один утримався. Всі залишилися при своєму: Бец у кріслі, а депутати в кулуарах продовжили обговорювати план усунення очільника ради.

6 червня у раді було зареєстровано пропозицію про скликання позачергової сесії з одним питанням порядку денного – «Про припинення повноважень голови Кам’янець-Подільської районної ради Беца Б.Б. та звільнення його із займаної посади».

213

Сьогодні, 22 червня, епопея зі звільненням Беца підійшла до завершення,  екс-голова райради подякував колективу за спільну роботу.

Проте, вже за годину Бец оприлюднив у Facebook  інформацію про те, що Кам’янець -Подільська РДА начебто погодилася приймати сміття зі Львова на сміттєзвалищі Старої Ушиці.

У відповідь на це Сукач відповів: «Борис Борисович не пишіть дурниць, бо РДА таких дозволів не дає, це не її повноваження. Мені Вас шкода».

«Підписано Вами особисто лист на ОДА! Просто треба читати що підписуєш, мені Вас шкода», – парирував Бец.

234

Очевидно, що усунений голова районної ради не збирається йти на відпочинок, адже йому вже не раз вдавалося після падіння вилізти на політичний Олімп. Не вірите, тоді згадайте висловлювання та позицію Беца під час Революції Гідності та знову прочитайте перший абзац.

А як ви оцінюєте роботу Бориса Беца на посаді голови районної ради?

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

0
0

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: