30 Вересня 2018 | 745

Чим запам’яталась «Schola militaria 2018»

Цьогорічний фестиваль військово-історичної реконструкції «Schola militaria 2018», який проходив з 28 по 30 вересня, зібрав у Кам’янці-Подільському близько 200 реконструкторів з України, Білорусі, Польщі та Чехії.

На березі річки Смотрич був відтворений бій між залогою замку та бунтівним полком іноземного строю, участь у якому, окрім піхоти та артилеристів, вперше взяли й вершники.

В основу відтворюваного бою лягла переможна битва української козацької армії, очоленої гетьманом Богданом Хмельницьким проти військ Речі Посполитої під Пилявцями у вересні 1648 року (сучасне село Пилявка, Старосинявського району Хмельницької області). Найзапекліший бій проходив саме за греблю через річку Іква, яку в ході реконструкції і уособлював Кам’янець-Подільський Смотрич.

Окрім козаків та війська Речі Посполитої, участь у битві взяв 4-тисячний загін буджацьких татар, який прибув на допомогу козакам.

Яке значення мала Пилявецька битва в історії України? Завдяки перемозі козаків армію Речі Посполитої було розгромлено, повністю звільнено Волинь і Поділля, створилися сприятливі умови для визволення всіх західноукраїнських земель.

Чим ще запам’ятався цьогорічний фестиваль? Безперечно виступом гурту «Хорея козацька» з Києва, для якого характерною є давня автентична традиція виконання пісень різних епох.

Враховуючи кількість учасників просто неймовірно цьогоріч виглядала й смолоскипна хода!

Також потішив глядачів майстер-клас з приготування страв 17 століття. Відомо, що для реконструкторів важливими є не лише військові маневри, але й побут, до відтворення якого вони ставляться дуже прискіпливо. Тож не дивно, що кухні  цього разу присвятили особливу увагу. Відомі шеф-кухарі Кам’янця-Подільського Євген Детцель та Вадим Ковальов готували страви за рецептами 17 століття та навчали цьому усіх охочих.

А для тих, хто займається вивчення історії українського війська більш серйозно, ніж пересічні глядачі фестивалю, була організована панельна дискусія «Українське військо від повстанської до професійної армії. Відоме та невідоме».

Після завершення фестивалю Олександр Заремба, директор Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника та головний організатор «Schola militaria», подякував усім, хто долучився до проведення наймасовішого та найвдалішого, за його словами, фестивалю військово-історичної реконструкції за останні мінімум 9 років.

Залпи фінальної сальви рушниць стихли лише кілька годин тому, а ми вже з нетерпінням чекаємо нової «Schola militaria», яка безперечно стала яскравою візитівкою Кам’янця-Подільського.

Фото на головній: Петро Ігнатьєв

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Любава Рябухіна
Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

17
0

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: