26 Липня 2017 | 433

Чехи допоможуть запустити третій блок Хмельницької АЕС в 2025 році

Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» планує завершити будівництво і ввести в експлуатацію третій енергоблок Хмельницької АЕС у 2025 році із залученням чеського фінансування і чеських технологій.

Про це повідомив генеральний директор відокремленого підрозділу «Енергоатома» – «Хмельницька АЕС» Микола Панащенко під час зустрічі з консультантами та експертами, які задіяні в розробці проекту корпоратизації компанії, повідомляє УНІАН.

«Можливе введення в експлуатацію енергоблока №3 – 2025 рік», – сказав гендиректор.

Чтайте також: Угода про умови майбутнього об’єднання енергосистем України, Молдови та ЄС набула чинності: Хмельницька АЕС може стати наріжним каменем

За його словами, на сьогодні техніко-економічне обґрунтування завершення будівництва третього енергоблока вже пройшло державну експертизу і було скориговане з урахуванням використання реакторної установки виробництва чеської компанії Sкoda.

«Досить серйозну частку фінансових ресурсів нам обіцяє знайти Чеська Республіка. Вони робитимуть устаткування реакторного острова, тобто реакторну установку, за гроші чеських банків … На територію України ці гроші не заходитимуть, а надходитимуть до нас вже у вигляді готового устаткування. Після введення в роботу енергоблока №3 відбуватиметься погашення цих фінансових зобов’язань», – зазначив Панащенко.

Також він додав, що значна частина устаткування для блоків Хмельницької АЕС вироблятиметься на території України.

«Турбіна буде вироблена харківським «Турбоатомом»… Ці турбіни для третього і четвертого енергоблоків практично на 70% вже готові. «Турбоатом» за свій рахунок виготовляє дані турбіни і готовий отримати оплату після пуску третього блока», – сказав гендиректор станції.

Конкурс з вибору типу реакторної установки для будівництва 3-го і 4-го енергоблоків Хмельницької АЕС був проведений ще в 2008 році. Тоді його переможцем стала російська компанія «Атомстройекспорт». У 2015 році Верховна Рада денонсувала угоду про добудову блоків ХАЕС з російською стороною.

Наприкінці листопада 2016 року «Енергоатом» заявив, що розглядає можливість залучення європейського постачальника реакторної установки типу ВВЕР-1000 для завершення будівництва згаданих блоків.

Також раніше «Енергоатом» представив свій проект «Енергетичний міст «Україна – Європейський Союз». У рамках проекту передбачається переключити енергоблок №2 Хмельницької АЕС на ENTSO-E (європейська енергосистема) і здійснювати експорт електроенергії.

Як зазначав президент «Енергоатома» Юрій Недашківський, поставки електроенергії в Європу за довгостроковими договорами можуть дозволити залучити інвестиції в добудову енергоблоків №3 і №4 ХАЕС, стан готовності будівельних конструкцій яких становить 73% і 28% відповідно.

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

0
0

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: