29 Червня 2020 | 221

Будівельні блоки чи стінові панелі: основні риси та відмінності

У сучасному будівництві все частіше можна побачити, як традиційну цеглу і дерево замінюють залізобетонні вироби. Мова про будівельні блоки та стінові панелі. І те й інше, широко використовується для будівництва приміщень будь-якого типу.

Популярність подібного будівельного матеріалу з роками росте, адже з його використанням будівництво просувається в рази швидше, бюджетніше, а кінцевий результат не менш якісний і комфортний в експлуатації.

Будівельні блоки: коротка характеристика

Будівельні блоки активно витісняють інші матеріали, детально на сайті виробника. Вони доволі міцні, вогнестійкі, прослужать не один десяток років, а головне в рази пришвидшують і здешевлюють процес будівництва, аніж якби це було із традиційною цеглою. Видів будівельних блоків є декілька, однак всіх їх об’єднує одне – наявність в складі бетону. Звичайно є й інші комбінації компонентів, однак традиційний блок — це суміш гравію, цементу та армованого металу.

Види будівельних блоків:

 1. Газосилікатні блоки. Мають пористу структуру і білий колір. Їх ріжуть вручну, а виготовляють із суміші алюмінію, цементу та вапна;

 2. Шлакобетонні блоки. Широко застосовуються при будівництві гаражів, сараїв, нежилих приміщень;

 3. Пінобетонні блоки. Виготовляються із суміші піску, цементу, води та газобетону;

 4. Керамзитові блоки. Цей тип продукції виготовляється шляхом пресування із гранул пінистої обпаленої глини;

 5. Арболітові блоки. Це продукція, яка виготовляється із суміші цементу та дерев’яної тріски;

 6. Керамічні блоки. Це щось, що дуже нагадує цеглу, однак всередині такі блоки мають пористу структуру. Через це, матеріал доволі крихкий;

 7. Полімерні блоки. Суміш бетону і полістиролу роблять такий матеріал міцним, надійним і таким, що добре зберігає тепло.

Будівельні блоки активно використовуються для будівництва і утеплення різного типу приміщень. Їх зручно обробляти, а в таких будинках комфортно жити.

Стінові панелі: основні властивості та переваги

Стінові панелі з’явилися на ринку вже доволі давно і відтоді теж є невід’ємною частиною більшої кількості будівельних проектів, детальніше тут. Стінова панель — це одношарова або багатошарова конструкція шириною до 2400 мм. Вони виготовляються із бетону і укріплюються різноманітною арматурою. На сьогодні стінові панелі активно використовуються, як для будівництва житлових приміщень, так і комерційних.

Загалом, стінові панелі класифікуються за кількома критеріями:

 • В залежності від типу будівлі, яка будуватиметься;

 • За конструкцією: монолітні, із одного чи кількох видів бетону, пустотілі;

 • За кількістю шарів: одношарові чи тришарові;

 • За стійкістю до навантажень: несучі, ненесучі;

Серед переваг такого залізобетонного конструктиву слід виділити:

 1. Чудову вогне та вологостійкість;

 2. Швидкість установки;

 3. Гарну звукоізоляцію;

 4. Внутрішня сторона рівна тож не потребує обробки перед ремонтом, а зовнішня доволі приваблива візуально, тож також може залишатися у первинному вигляді (в залежності від типу будівлі).

Однак, на ряду з перевагами є й певні недоліки, такі як необхідність спеціальної техніки, аби плиту доставити до місця призначення і встановити її. Також це доволі важка конструкція, порівняно з будівельними блоками, стінова панель в цьому плані сильно програє.

Де купити в Україні залізобетонну продукцію?

Загалом, залізобетонні вироби це те, що скоро може зовсім витіснити всі інші матеріали. В Україні, найбільший асортимент залізобетонних виробів та конструктивного залізобетону виготовляє компанія “Бетон від Ковальської”. Судячи з того, скільки будівельних проектів вони завершили, за бетоном і правда наше майбутнє.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: