25 Серпня 2020 | 2453

Боротьба триває: у Кам’янці представили нову театралізовану екскурсію, присвячену добі УНР

Театралізована екскурсія «Кам’янець в часи УНР», по особистим відчуттям, найцікавіший захід після фестивалю «Остання столиця УНР», який проходив до Дня Незалежності в Кам’янці-Подільському.

Організаторами виступили екскурсовод Анастасія Донець, історик Дмитро Бабюк, археолог Петро Болтанюк та акторка Вероніка Мелісова. Під час розробки екскурсії було піднято величезний пласт інформації з архівів, закордонних джерел та родинних фотоальбомів кам’янчан, щоб максимально відтворити побут і настрої тих часів.

Не хочеться бути спойлером та переповідати екскурсію. Краще, щоб якомога більше, в першу чергу, кам’янчан відвідали цей захід, пройшлись вулицями рідного міста та подивились на них у світлі нових, до цього часу не відомих, історичних фактів.

Також дізнатись про життя Кам’янця періоду УНР можна з книги-дослідження історика Дмитра Бабюка «Кам’янець- соборна столиця УНР», яка фактично і лягла в основу екскурсії та є у вільному продажі.

На фото Дмитро Бабюк та Ірина Базилюк, яка надала організаторам доступ до сімейного фотоархіву

А ще замовляйте такі екскурсії для учнів, студентів – цікава подача, яскраві образи – так, історичні факти набагато краще запам’ятовуються та западають в душу, змінюють свідомість.

Окреме захоплення тими людьми, які святковий ранок 24 серпня вирішили провести саме на екскурсії.

Серед них було чимало і дітей, що дійсно надихає. Дехто навіть одягнувся відповідно до епохи, за що подяка Ірині Шухтуєвій. В її костюмах історія дійсно оживає.

Так, цей період нашої історії був суперечливим, подекуди трагічним, але необхідним для становлення України, яку зараз ми, чомусь помилково сприймаємо як данність, щось, що було завжди і нікуди не зникне.

Ні, за нашою незалежністю багато крові, зрад, війни, яка, на жаль, продовжується на сході України і сьогодні.

Символічно у фіналі театралізованого заходу зустрілись крізь століття юна кам’янчанка, яка пережила всі страхіття війни у 1917-1920 роках та сучасний воїн, археолог Петро Болтанюк, який побував на сході України та знає справжню ціну нашої свободи…

Так, боротьба триває і ми віримо в перемогу!

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Євгенія Соловська
Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

51
2

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: