11 Листопада 2017 | 682

Бізнес-форум у Кам’янці: експорт та інвестиції – топ-теми зустрічі

Як допомогти українським підприємцям вийти на  ринки інших країн, як привабити іноземних інвесторів – над цими топ-темами  міркують провідні українські експерти. Організатори бізнес-форуму «Кам’янець відкритий для світу, Кам’янець відкритий для вас» вирішили не відставати від загальнодержавних трендів: іноземні фахівці зібрались у Кам’янці, щоб обговорити перспективи та спонукати не надто охочих до різких змін кам’янецьких підприємців виходити на нові ринки та залучати іноземний капітал.

Представники Канади, США, Туреччини, Польщі та Німеччини максимально доступно розповідали про можливості, які відкривають ринки їхніх держав для українських підприємців.

Хтось із запрошених кам’янецьких бізнесменів у залі іронічно жартував, мовляв, нам би дожити до тих часів; а хтось активно записував контакти гостей та адреси численних сайтів, де, як виявилось, зібрана вся необхідна інформація для підприємців, які, за словами Наталії Бєлякової, президента Хмельницької торгово-промислової палати, вже сьогодні готові «бігти вдвічі швидше» своїх конкурентів.

Після презентації економічного потенціалу Кам’янця-Подільського, представники торгово-промислових палат Канади, Америки, Польщі, Німеччини, країн Балтики та Асоціації турецьких бізнесменів в Україні ділились досвідом з підприємцями Хмельниччини та розповідали про перспективи співпраці.

Так, Юрій Куренков, офіційний представник ТПП України в Балканських країнах, підкреслив, що такі країни як Болгарія, можуть стати гарним трампліном для виходу українських підприємств на європейські ринки.

forum7

Ральф Ловак, координатор Європейського офісу Торгово-промислової палати України спробував розвінчати міфи про те, що в Європі нас ніхто не чекає; що обмежені квоти є перешкодою для українських експортерів. А також розповів про системний підхід, який вкрай необхідний для виходу українського підприємства на ринки ЄС.

«Дайте перелік фірм в Європейському Союзі, які готові купувати наш товар» – такий підхід не працює. Якщо ви не провели необхідну роботу, не вивчили ринок, не проаналізували конкурентів – ваш лист, надісланий європейським партнерам, одразу потрапить в смітник. І другого шансу може не бути. Тому перш ніж робити якісь кроки, необхідно ретельно підготуватись, – зазначив Ловак.

forum5

Євгенія Литвинова, президент Клубу експортерів України та Дмитро Носов, керівник відділу аналізу ринків Офісу з просування експорту Мінекономрозвитку, запропонували підприємцям різнобічну підтримку у разі їхнього рішення виходити на європейські ринки та ринки інших країн.

Загалом ті, хто був налаштований на співпрацю, отримали змогу встановити корисні зв’язки та зустріти потенційних партнерів. А саме це і є головною метою подібних заходів.

Якщо вам не вдалось потрапити на форум,  всю необхідну інформацію про безкоштовні навчальні програми, тренінги та семінари для підприємців, а також інші цікаві програми від іноземних партнерів ви можете отримати, звернувшись у Департамент економіки та розвитку інфраструктури Кам’янця-Подільського.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

9
0

Поділитися з друзями:

реклама