22 Липня 2020 | 224

Безпечна покупка квартири у Львові в Україні: поради, особливості, правила

Угоди з нерухомістю в Україні — це складні фінансово-правові операції, регламентовані чинним житловим кодексом. При цьому незнання законів що діють не звільняє від юридичних і технічних неприємностей угод укладених з нерухомим майном.

Тому покупець зобов’язаний провести якісну перевірку документів і технічного стану житлоплощі. Будь-які втрачені дрібниці можуть обернутися визнанням угоди недійсною та втратою грошей або майна.

Перевірка документів на житлоплощу

За рекомендаціями експертів ринку перевірка житла у Львові повинна починатися з вивчення документів. Свої законні права розпоряджатися житлом продавець може підтвердити:

 • стандартним договором купівлі-продажу;
 • договором міни;
 • свідченням про вступ у права спадщини;
 • випискою з електронного реєстру.

Вивченню підлягають оригінали документації. Ніяких копій навіть завірених нотаріусом не повинно бути. Неприпустимо наявність помилок граматичного і юридичного характеру. При виявленні будь-яких виправлень, недоліків важливо вимагати їх усунення і запевнення юристом. Внесені поправки завіряються юристом, мокрою печаткою та особистим підписом.

Всі документи повинні бути зареєстровані відповідно до чинного житлового кодексу. Якщо в документації міститься інформація про особливі умови, які здатні прямо вплинути на підсумок угоди важливо переконатися, що вони дотримані в повному обсязі.

Технічна перевірка нерухомості

Технічну перевірку житла краще починати з вивчення документів виданих бюро технічної інвентаризації. Звіривши план квартири з реальним станом, можна виявити наявність незареєстрованого перепланування. Якщо таке виявлено потрібно вимагати у продавця офіційного оформлення документів. Інакше у нового власника виникнуть проблеми з реєстрацією житлоплощі в Єдиному Державному реєстрі. Плюс до всього може застосовуватися адміністративна відповідальність до повного усунення незаконних змін у квартирі.

Сьогодні, нерухомість Львову на DOM.RIA зібрана в зручних каталогах. Завдяки перевіреним оголошенням, актуальність яких підтверджена інспектором, з пошуком відповідного об’єкта проблем не виникне. А наявність панорамних знімків дозволить скласти загальне враження про об’єкт який став причиною укладання угоди. Коштом того, що DOM.RIA надає тільки актуальну і правдиву інформацію йому вдалося обійти найближчих конкурентів, які працюють на ринку української нерухомості.

Інтереси третіх осіб

Перед покупкою квартири у Львові потрібно перевірити всіх прописаних мешканців. Це можна з’ясувати з будинкової книги або за формою-3 виданої в ЖЕКу. Особливо уважно потрібно поставитися до неповнолітніх мешканцям, права яких захищені державою. Якщо у квартирі зареєстровані малолітні діти або недієздатні особи у продавця має бути письмовий дозвіл на угоду, виданий опікунською радою.

Також можна зіткнутися з проблемами якщо є особи, які перебувають на заробітках за кордоном або відбувають покарання в місцях позбавлення волі. Повернувшись додому, вони мають право проживати у квартирі навіть після зміни основного власника. Небезпеку становить покупка житлоплощі, де проживають особи, що частково або повністю втратили дієздатність. Варто відмовитися від квартири, якою володіє людина що знаходиться на обліку в наркологічному диспансері.

Купуючи житло у Львові потрібно бути обережним і уважним:

 • перевіряючи технічний і юридичний стан житлоплощі;
 • готуючи та підписуючи договір;
 • передаючи обумовлену суму грошей;
 • отримуючи розписку від продавця;
 • приймаючи житло у попереднього власника.

Не варто вірити продавцеві на слово. Важливо особисто перевіряти документи причому вимагати оригінали. Адже більшість власників нерухомості у Львові націлені на отримання максимального прибутку.

Перевірка юридичної історії

Для вивчення юридичної історії нерухомості потрібно запросити виписку з Єдиного реєстру майнових прав. Вона може бути в електронному або паперовому вигляді. У ній міститься інформація про попередніх власників, наявність обтяжень, арештів та інших причин, які забороняють відчуження житла.

На думку експертів покупця повинна насторожувати:

 • Часта зміна власників квартири. Нормальна житлоплоща рідка змінює законних власників. Якщо житло часто перепродується у нього можуть бути юридичні або технічні проблеми.
 • Участь нерухомості в судових суперечках. Житло може перебувати в заставі у банку або під арештом з різних причин.

Якщо після перевірки історії житлоплощі проблем не виявлено можна сміливо підписувати договір. При цьому передачу грошей краще проводити банківським переказом або з використанням депозитної комірки. Перший варіант вважається найбільш безпечним і не приваблює шахраїв, а також податкові служби.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: