
Безпечна покупка квартири у Львові в Україні: поради, особливості, правила
Угоди з нерухомістю в Україні — це складні фінансово-правові операції, регламентовані чинним житловим кодексом. При цьому незнання законів що діють не звільняє від юридичних і технічних неприємностей угод укладених з нерухомим майном.
Тому покупець зобов’язаний провести якісну перевірку документів і технічного стану житлоплощі. Будь-які втрачені дрібниці можуть обернутися визнанням угоди недійсною та втратою грошей або майна.
Перевірка документів на житлоплощу
За рекомендаціями експертів ринку перевірка житла у Львові повинна починатися з вивчення документів. Свої законні права розпоряджатися житлом продавець може підтвердити:
- стандартним договором купівлі-продажу;
- договором міни;
- свідченням про вступ у права спадщини;
- випискою з електронного реєстру.
Вивченню підлягають оригінали документації. Ніяких копій навіть завірених нотаріусом не повинно бути. Неприпустимо наявність помилок граматичного і юридичного характеру. При виявленні будь-яких виправлень, недоліків важливо вимагати їх усунення і запевнення юристом. Внесені поправки завіряються юристом, мокрою печаткою та особистим підписом.
Всі документи повинні бути зареєстровані відповідно до чинного житлового кодексу. Якщо в документації міститься інформація про особливі умови, які здатні прямо вплинути на підсумок угоди важливо переконатися, що вони дотримані в повному обсязі.
Технічна перевірка нерухомості
Технічну перевірку житла краще починати з вивчення документів виданих бюро технічної інвентаризації. Звіривши план квартири з реальним станом, можна виявити наявність незареєстрованого перепланування. Якщо таке виявлено потрібно вимагати у продавця офіційного оформлення документів. Інакше у нового власника виникнуть проблеми з реєстрацією житлоплощі в Єдиному Державному реєстрі. Плюс до всього може застосовуватися адміністративна відповідальність до повного усунення незаконних змін у квартирі.
Сьогодні, нерухомість Львову на DOM.RIA зібрана в зручних каталогах. Завдяки перевіреним оголошенням, актуальність яких підтверджена інспектором, з пошуком відповідного об’єкта проблем не виникне. А наявність панорамних знімків дозволить скласти загальне враження про об’єкт який став причиною укладання угоди. Коштом того, що DOM.RIA надає тільки актуальну і правдиву інформацію йому вдалося обійти найближчих конкурентів, які працюють на ринку української нерухомості.
Інтереси третіх осіб
Перед покупкою квартири у Львові потрібно перевірити всіх прописаних мешканців. Це можна з’ясувати з будинкової книги або за формою-3 виданої в ЖЕКу. Особливо уважно потрібно поставитися до неповнолітніх мешканцям, права яких захищені державою. Якщо у квартирі зареєстровані малолітні діти або недієздатні особи у продавця має бути письмовий дозвіл на угоду, виданий опікунською радою.
Також можна зіткнутися з проблемами якщо є особи, які перебувають на заробітках за кордоном або відбувають покарання в місцях позбавлення волі. Повернувшись додому, вони мають право проживати у квартирі навіть після зміни основного власника. Небезпеку становить покупка житлоплощі, де проживають особи, що частково або повністю втратили дієздатність. Варто відмовитися від квартири, якою володіє людина що знаходиться на обліку в наркологічному диспансері.
Купуючи житло у Львові потрібно бути обережним і уважним:
- перевіряючи технічний і юридичний стан житлоплощі;
- готуючи та підписуючи договір;
- передаючи обумовлену суму грошей;
- отримуючи розписку від продавця;
- приймаючи житло у попереднього власника.
Не варто вірити продавцеві на слово. Важливо особисто перевіряти документи причому вимагати оригінали. Адже більшість власників нерухомості у Львові націлені на отримання максимального прибутку.
Перевірка юридичної історії
Для вивчення юридичної історії нерухомості потрібно запросити виписку з Єдиного реєстру майнових прав. Вона може бути в електронному або паперовому вигляді. У ній міститься інформація про попередніх власників, наявність обтяжень, арештів та інших причин, які забороняють відчуження житла.
На думку експертів покупця повинна насторожувати:
- Часта зміна власників квартири. Нормальна житлоплоща рідка змінює законних власників. Якщо житло часто перепродується у нього можуть бути юридичні або технічні проблеми.
- Участь нерухомості в судових суперечках. Житло може перебувати в заставі у банку або під арештом з різних причин.
Якщо після перевірки історії житлоплощі проблем не виявлено можна сміливо підписувати договір. При цьому передачу грошей краще проводити банківським переказом або з використанням депозитної комірки. Перший варіант вважається найбільш безпечним і не приваблює шахраїв, а також податкові служби.