18 Лютого 2019 | 449

Бабуся може стати «муніципальною нянею»: кому це вигідно?

В Україні з 1 січня 2019 року почала діяти програма «муніципальна няня». Вона передбачає компенсації батькам за послуги з догляду за дитиною до трьох років. В якості осіб, які надають такі послуг, можна оформити бабусь, дідусів та інших родичів.

Головною умовою є те, що родичі повинні бути фізичною особою-підприємцем або юридичною особою, яка має право на надання таких послуг.

Необхідні Кведи (класифікація видів економічної діяльності) – 97.00 (діяльність домашніх господарств як роботодавців для домашньої прислуги) і 88.91 (догляд за дітьми) для ФОП та 78.20 та 85.10 для юридичних осіб.

В уряді вважають, що це особливо вигідно тим громадянам України, у яких бракує трудового стажу до виходу на пенсію.

Родичі також можуть оформитися як підприємці, проте слід врахувати, що в цьому випадку вони повинні будуть сплачувати податки – 5% для третьої групи, а також Єдиний соціальний внесок, який становить зараз 918 гривень на місяць.

Сума державного відшкодування за послуги «муніципальної няні» становить 1626 гривень.

Вигода такої «роботи» є доволі сумнівною, якщо мова йде про одного унука. Адже після сплати податків, залишається зовсім мізерна сума. До того ж, родині, де проживає підприємець на третій групі оподаткування, можна лише мріяти про субсидію.

Вигідним це може бути у разі готовності бабусі піклуватись одразу про декілька онуків, або ще й сусідських малюків. Також це може бути бонусом для тих, хто вже є зареєстрованим підприємцем і в будь-якому разі сплачує ЄСВ.

Компенсацію за послуги «муніципальної няні» не зможуть отримати всі батьки – існує ряд винятків. Зокрема, мова йде про батьків-вихователів дитячих будинків сімейного типу, прийомних батьків, якщо вони отримують передбачене законом грошове забезпечення.

У відомстві додали, що компенсацію призначають «за умови підписання договору про здійснення нагляду за дитиною до трьох років між одержувачем послуги «муніципальна няня» – одним із батьків, усиновителем, опікуном або піклувальником – і муніципальною нянею, якою може бути фізична особа-підприємець або юридична особа.

За словами глави Мінсоцполітики Андрія Реви, сім’я, в якій народилася дитина, будуть щомісяця отримувати 1626 гривень на оплату послуг няні. На це в українському бюджеті передбачено 500 мільйонів гривень. Щомісяця батьки, незалежно від того працюють вони чи ні, зможуть отримувати 1626 грн як компенсацію за оплату послуг няні. Ці доплати будуть переглядатися кожен рік згідно з прожитковим мінімумом.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

2
9

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: