24 Липня 2020 | 84

5 простих підказок як обрати ВНЗ Польщі

Хочеться отримати освіту за кордоном? Про європейську освіту мріє більшість українських абітурієнтів. Проте не всі знають, що абсолютно всі навчальні заклади Польщі для українців відкриті і пропонують сучасну якісну освіту за демократичною ціною.

Одним з основних питань на сьогодні залишається вибір університету.

Ми детальніше розповімо про 5 нюансів, які допоможуть зробити правильний вибір навчального закладу. А більше дізнатися про навчання в Польщі https://proekt-obk.com/ ви можете на сайті цього польсько-українського проекту. Ми ж більш детально зупинимося на підказках, які допоможуть обрати університет. Почнемо з основного.

1. Місце в рейтингу польських ВНЗ

Рекомендуємо в першу чергу переглянути рейтинг університетів Польщі. Українським абітурієнтам та їх батькам зазвичай важко зрозуміти, який з ВНЗ у Польщі користується найбільшою популярністю, де більш якісне навчання та кращі умови для іноземної молоді. Всі чули про Ягеллонський, Варшавський університети, але як щодо Варшавської школи економіки, Університету Марії Кюрі-Склодовської в Любліні та інших навчальних закладів?

Для допомоги абітурієнтам та їх батькам і було створено рейтинг «Perspektywy», який щороку оновлюється. Цей рейтинг можна без проблем знайти в інтернеті у вільному доступі. Він простий, зрозумілий, складається з низки пунктів, за якими й ранжуються освітні заклади. Цей рейтинг включає все – від умов навчання в Польщі до міжнародних зав’язків та наукового потенціалу університету.

Саме цей рейтинг і сприяє тому, що університети активно конкурують між собою і щороку намагаються покращувати свої показники. Завдяки «Perspektywy» ви зможете одразу побачити, які ВНЗ пропонують кращі умови для своїх студентів, де ви зможете отримати якісні знання, чиї випускники найбільше цінуються на ринку праці серед роботодавців. Тому перш за все – перегляньте цей рейтинг, а потім рухайтесь далі!

2. Ціни

Не у всіх є необмежений бюджет, а тому завжди варто звертати увагу на ціни, який ставить університет. Мінімальна ціна за навчання – 800 євро на рік, середня – 1,5-2 тис. євро. Ціни коливаються залежно від ВНЗ, форми навчання та спеціальності. Отже, якщо вас цікавить освіта за кордоном https://proekt-obk.com/page/pro-navchannya-za-kordonom, спершу оберіть для себе з рейтингу кілька ВНЗ, а потім уважно подивіться, які ціни вони пропонують. Зважте всі «за» та «проти», адже ціна – не завжди основний фактор.

3. Наявність гуртожитку

Не варто забувати про житло. Одразу цікавтеся, чи пропонує обраний вами університет поселення у гуртожиток. При більшості державних та при багатьох приватних ВНЗ є гуртожитки, де можна оселитися за демократичною ціною – близько 400 злотих на місяць. У іншому випадку вам потрібно буде шукати місце у приватному гуртожитку або ж знімати квартиру, а це буде коштувати дорожче.

4. Відгуки студентів

Коли мова йде про освіту за кордоном, не зайвим буде переглянути відгуки студентів, які вже обрали освітній заклад. Це допоможе спростити ваш вибір. До того ж, часто молодь, яка вже пройшли шлях від абітурієнта до студента, ділиться корисними порадами, які варто взяти до уваги, вступаючи у державний або приватний ВНЗ Польщі.

5. Місцезнаходження

Варто також визначитися: в якому місті ви б хотіли вчитись? Звичайно, молоді набагато цікавіше проводити час у великому мальовничому місті. До того ж, чим більше місто, тим легше знайти собі підробіток у вільний час. Тому враховуйте також і місто, де розташований освітній заклад, не забувайте про це.

Завдяки якісному навчанню в Польщі випускники отримують не тільки європейський диплом, але й можливість знайти хорошу роботу за улюбленою спеціальністю з гідною зарплатою. Саме це і є основним стимулом шукати альтернативи вітчизняній освіті!

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Поділитися з друзями:

реклама