15 Листопада 2018 | 413

194 випадки укусів тварин зареєстровано на Кам’янеччині

На території Кам’янець-Подільського району щорічно збільшується кількість людей, яких покусали тварини. За 10 місяців 2018 року на Кам’янеччині зареєстрували 194 звернення до травматологічних пунктів з приводу укусів тварин. 151 випадок зареєстрований в місті і 43 випадки – у сільській місцевості.

Про це повідомив лікар-епідеміолог Кам’янець-Подільського міськрайонного відділу ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» О. Керничний.

Найбільше людей кусають їх домашні улюбленці. Майже 56% складають укуси собак (покусаних 109 осіб) і 13% (26 покусаних) котів.

Серед тварин, які покусали мешканців Кам’янеччини в цьому році також два хом’яки, одна домашня лисиця, дві білки, один їжак, три польові миші, одна нутрія.

Варто не забувати про бродячих тварин на вулицях міста. Протягом 10 місяців 45 бродячих собак і три бродячі коти напали на жителів Кам’янеччини.

Крім того, у 2018 році  зареєстрували два випадки сказу: у собаки в селі Рогізна та у лисиці в селі Супруньківці.  50 осіб із 194 покусаних мають зробити щеплення проти сказу.

Що ж робити, якщо вас покусала тварина?

  • Ні в якому випадку не вбивати тварину, так як за нею необхідне спостереження на протязі 10 днів відповідними службами.
  • Рану необхідно промити мильним розчином, краї рани обробити розчином спирту або йоду, накласти стерильну пов’язку.
  • Своєчасно звернутися за медичною допомогою для вирішення питання щодо необхідності проведення антирабічних щеплень.
Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Поділитися з друзями:

реклама