19 Березня 2019 | 3200

12 запитань про сонячну електростанцію в Панівцях, які цікавлять кам’янчан

Перші фотографії сучасної сонячної електростанції в Панівцях на Кам’янеччині, зняті з висоти пташиного польоту, не лише вразили кам’янчан масштабами будівництва, але й викликали одразу чимало запитань.

Фото: Ірина Пустиннікова

Яку площу займає електростанція? Скільки працівників задіяно? Чи зміниться вартість електроенергії для місцевого населення? Чи не краще було віддати ці землі під вирощування сільськогосподарських культур? Хто інвестор?

Під час офіційного відкриття другої за потужністю в Україні сонячної електростанції, яке відбулось 19 березня, журналісти Vdalo.info спробували дізнатись якомога більше інформації, щоб нарешті задовольнити цікавість кам’янчан.

1. Хто інвестор?

Сонячна електростанція  (СЕС) «Кам’янець-Подільська» у селі Панівці належить компанії «Подільськенерго». Інвесторами проекту на паритетних засадах виступили група «ICU» (керуючі партнери Макар Пасенюк та Костянтин Стеценко) і американський фонд «VR CAPITAL GROUP» (президент Річард Дейтц).

Загальний обсяг інвестицій у будівництво СЕС «Кам’янець-Подільська» склав біля 55 мільйонів доларів. Це один з трьох спільних проектів в галузі альтернативної енергетики, які «ICU» та «VR CAPITAL» планують реалізувати в Україні. Також сонячні електростанції планують збудувати в Миколаївській та Херсонській областях.

На фото з права на ліво: Макар Пасенюк, Річард Дейтц, Костянтин Стеценко, Енді Гундер, президент Американської торговельної палати в Україні

Ця інвестиція – результат подій на Майдані у 2014 році. Результат вибору, який тоді зробила Україна, – зазначив на відкритті Річард Дейтц, президент фонду «VR CAPITAL». – Я був на Майдані. Я бачив людей з усієї України, бачив їхню щиру боротьбу, виклики, які вони долали ціною власного життя. Саме тому ми вирішили інвестувати в Україну. Допомогти їй стати енергетично незалежною.

2. Яку площу займає сонячна електростанція?

110 гектар.

3. На скільки років укладено договір між «Подільськенерго» та сільською радою Панівців?

На 49 років.

4. Скільки штатних працівників задіяно на електростанції?

На даний час компанія «Подільськенерго» забезпечує район 45 штатними робочими місцями. Всього ж під час проектування і будівництва СЕС «Кам’янець-Подільська», яке тривало 7 місяців, вдалось створити біля 300 нових робочих місць.

 

 

5. Скільки надходжень громада села Панівці отримає за оренду землі?

Щорічно в бюджет села Панівці «Подільськенерго» буде сплачувати 2,6 мільйона гривень в якості орендних платежів, що зробить компанію головним платником податків для місцевої громади.

6. Чи є вигідним розташування сонячної електростанції на полях, які могли б використовуватись для вирощування сільськогосподарських культур?

Насправді, сонячна електростанція «Кам’янець-Подільська» розташована на полях фільтрації Кам’янець-Подільського цукрового заводу, які наразі не є придатними для сільського господарства.

7. Обладнання на станції вітчизняного за зарубіжного виробництва?

На станції встановлено 220 тисяч монокристалічних модулів провідного світового виробника сонячних елементів і модулів «Longi Solar» (Китай), а також силові трансформатори компанії «ETD» (Чехія). Генеральним підрядником будівництва виступила українська компанія, що спеціалізується на проектуванні і будівництві об’єктів відновлюваної енергетики і розподільних мереж «KNESS».Більше 50% комплектуючих станції виготовлено на українських підприємствах.

На фото: Юрій Таранюк, перший заступник директора «KNESS GROUP»

8. Яка потужність станції?

Пікова потужність станції, яка вже почала відпускати електроенергію в мережу, становить 63,8 МВт, що робить її другою в країні за потужністю. Заплановане щорічне виробництво електроенергії складає 68,2 ГВт/рік, що дозволить забезпечити електроенергією третину з 13 тисяч домогосподарств в Кам’янці-Подільському.

На момент екскурсії на підприємство, враховуючи похмурий день, станція відпускала в загальну мережу 29 МВт.

За словами Юрія Таранюка, першого заступника директора «KNESS GROUP», сьогодні у світі активно розробляються технології накопичування та збалансованого постачання відновлювальної енергії, і Україна  – не виняток. Тож можна сподіватись, що найближчим часом погода за вікном не впливатиме на кількість постачання електроенергії сонячними електростанціями.

9. Місто отримуватиме електроенергію зі станції напряму?

Ні, електроенергія з сонячної електростанції «Кам’янець-Подільська» надходитиме до підстанцій НЕК «УКРЕНЕРГО» в загальну мережу України.

10. Чи зміниться вартість електроенергії для місцевого населення?

Ні, будівництво сонячної електростанції поблизу Кам’янця-Подільського не вплине на цифри у платіжках за електроенергію для кам’янчан. Поки що мова не йде про здешевлення електроенергії для споживачів за рахунок альтернативних джерел. Навпаки, держава платить власникам сонячних електростанцій по «зеленому тарифу», який в Україні є одним з найвищих у Європі – 15 євроцентів за кВт для наземних промислових станцій.

11. Період окупності станції?

Як зазначив в коментарі журналістам Костянтин Стеценко, керуючий партнер групи «ICU», період окупності СЕС «Кам’янець-Подільська» складе 4-5 років.

12. Чи були труднощі у співпраці з місцевою владою?

Це може звучати як казка, адже ми чули чимало історій про негативний досвід роботи  іноземних інвесторів в Україні, але у нас жодних перепон не виникало, – прокоментував співпрацю з місцевою владою Річард Дейтц, президент фонду «VR CAPITAL». – Все пройшло легко і гладко.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

А як ви оцінюєте запуск сонячної електростанції в Панівцях?

93
28

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: