8 Лютого 2018 | 318

Районну раду Кам’янеччини закликають до «порятунку» молочної галузі

З 1 липня 2018 року молоко другого ґатунку від населення не буде прийматися на переробку в рамках зміни положень національного стандарту ДСТУ 3662-97 «Молоко коров’яче незбиране. Вимоги при закупівлі».

І це в той час, коли 70 % – 80 % корів в Україні утримуються в господарствах населення, і тільки дуже невелика кількість цих господарств об’єднана в кооперативи.  Хоча саме така кооперація дозволила б приватним господарствам перейти на новий рівень виробництва.

Хмельницьке обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України констатує, що в Україні, в тому числі і в межах Кам’янеччини, відсутня ефективна модель збуту молока і молочної продукції.

Це може призвести до зменшення кількості підприємств, які здійснюють свою господарську діяльність на ринку заготівлі молока для промислової переробки від індивідуальних господарств населення.

Враховуючи, що близько третини молока, яке надходить на переробку, приймається другим сортом, а велика частина цього обсягу якраз і є сировиною від населення, можуть настати непередбачувані наслідки як для молочної галузі в цілому, так і для сільських жителів.

Суб’єкти господарювання, що здійснюють заготівлю молока для промислової переробки від індивідуальних господарств населення, можуть втратити сировину для господарських цілей.

Хмельницьке обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України рекомендувало районним радам Хмельницької області вживати заходи з метою розвитку конкуренції на товарному ринку заготівлі молока для промислової переробки від індивідуальних господарств населення.

Районні ради закликають:

– сприяти створенню молочних кооперативів, великих товарних ферм;

– розробити програми розвитку молочного сектору;

– запровадити контроль та збільшити фінансування програм розвитку;

– здійснювати виплату дотацій на молоко;

– надавати пільгові кредити, лізингові послуги з придбання обладнання для технічного переоснащення і запровадження сучасних технологій виробництва.

Зазначимо, що нові стандарти дозволять українським виробникам покращити якість молочної продукції  та відкриють можливості для експорту  продукцію в країни ЄС.

Читайте у матеріалі Vdalo.info про те, хто з українських виробників вже освоїв молочний ринок ЄС та що для цього потрібно. 

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

А як ви оцінюєте зміни у молочній галузі?

8
1

Поділитися з друзями:

реклама