22 Червня 2017 | 819

Україна потребує переможців, а український історичний вестерн – екранізації

15 червня кам’янецька журналістка, громадська активістка, а віднедавна і письменниця Лора Підгірна отримала диплом одного з найпрестижніших літературних конкурсів «Коронація слова». Журі відзначило її книгу «Омбре. Над темрявою і світлом», присвячену історії тамплієрів на Поділлі. Цю відзнаку пані Лора присвятила свої матері, яка пішла з життя саме в день вручення нагороди.

Але, зібравшись з силами, вже 21 червня у рідному Кам’янці-Подільському Лора Підгірна презентувала ще одну книгу  – «Червона Офелія» видавництва «КМ БУКС». Вперше книгу було представлено під час «Книжкового Арсеналу», дещо згодом відбулось знайомство з романом хмельницьких читачів. Та от дійшов час і до кам’янчан.

presentacia

Фото порталу «Будь у курсі»

Український історичний вестерн – саме так позиціонує «Червону Офелію» її авторка.  Історик  за освітою, пані Лора вважає, що без переможного руху українська нація не вистоїть, а тому головним завданням вбачає створення нового українського героя, на кшталт Фандорина чи американського Супермена. Недаремно образ головного героя «Червоної Офелії» змальований з улюбленого актора письменниці Дольфа Лундгрена.

Події роману відбуваються в 1919 році, коли Кам’янець-Подільський на короткий час став столицею УНР. Той період української історії дивовижним чином перегукується з нашим сьогоденням, тому читачам буде безперечно цікаво провести власні паралелі.

Натхненна Деном Брауном та Борисом Акуніним, авторка відправляє головного героя роману – 22-річного кам’янчанина, агента Розвідочної управи Марка Шведа на пошуки кліше для друку 250-гривневої купюри, яке викрали агенти московської комуни. Хоча «відправляє» – не зовсім точне слово. Адже, як стверджує Лора Підгірна, її герої часто самі визначають подальший розвиток подій та підказують сюжетні лінії.

presentacia

Не обійшлось у романі і без пристрасного кохання: Марк Швед, якого Лора Підгірна називає ідеальним чоловіком, закохується у актрису місцевого театру Олесю Біличенко.

Взагалі, для кам’янчан читання роману стане справжньою прогулянкою рідним містом, але з різницею у понад 100 років. Крім того, Лора Підгірна сподівається, що після прочитання «Червоної Офелії» пройтись вулицями Кам’янця-Подільського захочуть туристи з різних куточків України. «З міста потрібно робити бренд», – переконана письменниця.

Передати атмосферу того часу пані Лора  допомагали старовинні фотографії, архівні записи тощо. Велику подяку під час презентації  вона висловила кам’янецькому історику Дмитру Бабюку, який публікує чимало фотографій з архівів та приватних альбомів в соціальних мережах та у власному блозі.

presentation2

Окрім Кам’янця події роману «Червона Офелія» також розгортаються у селі Тарноруда та місті Волочиськ, де Лора Підгірна мешкала деякий час. Саме завдяки старанням письменниці та її однодумців, зокрема Андрію Майхеру, вдалось привернути увагу місцевої громади до проблем історичних пам’яток, які знаходятся на території Тарноруди, зокрема старовинного маєтку Мальчевських, який також фігурує у романі.

Історичним консультантом у написанні «Червоної Офелії» став краєзнавець, письменник Сергій Синюк, який в тому числі допоміг  розібратись у специфіці військових термінів доби УНР.

«Ні, мій роман – не підручник з історії. Але я хочу, щоб він спонукав до її вивчення», – зазначає Лора Підгірна.

presentation

«Червона Офелія» – це лише перша частина пригод Марка Шведа. Вже незабаром світ побачить продовження історії. Привідкриємо завісу: події наступного роману  розгортатимуться вже у 1929 році, перед трагічними подіями Голодомору.

Сподіваємось, «Червона Офелія» скоро з’явиться на поличках місцевих книгарень, а поки що її можна замовити в мережі книгарень «Буква», на офіційному сайті видавництва «Видавнича група КМ-Букс» та інших книжкових інтернет-порталах.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: