20 Лютого 2017 | 454

Річниця Майдану: досі не встановлено, хто стріляв у людей під Хмельницьким СБУ

В ці дні минає три роки з дня трагічних подій, які сталися у Хмельницькому під стінами СБУ. 19 лютого 2014 року під час штруму СБУ з вогнепальної зброї було поранено 6 людей, з них двох – смертельно. В ході акції загинули 71-річна Людмила Шеремет та 22-річний Дмитро Пагор.

sbu (2)

У Департаменті спецрозслідувань Генпрокуратури обласному виданню «Є» повідомили, що «на теперішній час… осіб, які здійснили постріли, унаслідок яких двоє осіб загинули, а іншим громадянам заподіяно тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості, не встановлено. Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває».

Крім того, ще 20 березня 2015 прокурор військової прокуратури Західного регіону України прийняв постанову про закриття кримінального провадження щодо начальника УСБУ в Хмельницькій області Віктора Крайтора. Його підозрювали у вчиненні злочинів передбачених ч3. Ст424, ч3 ст365 КК: перевищення влади або службових повноважень, тобто умисне вчинення службовою особою дій, які явно виходять за межі наданих їй прав чи повноважень, якщо вони спричинили тяжкі наслідки. Такі злочини караються позбавленням волі на строк від семи до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

І це після того, як одразу після подій Крайтор взяв відповідальнисть за розстріл людей під стінами СБУ на себе.

«Прошу звільнити мене з органів СБУ, у зв’язку з подіями, що сталися 19.02.14 року, та призвели до загибелі людей. Всю відповідальність по вказаним подіям беру на себе в повному обсязі за відданя наказу на застосування зброї» – таку заяву уже екс-начальник СБУ зачитав із трибуни у залі засідань обласної ради.

sbu (3)

Але це не завадило закрити кримінальне провадження щодо Крайтора з підстав, передбачених ч1 ст 284 КПК України: встановлена відсутність події кримінального правопорушення; встановлена відсутність в діянні складу кримінального правопорушення; не встановлені достатні докази для доведення винуватості особи в суді і вичерпані можливості їх отримати; і т.д. Щоправда, який саме пункт із перерахованих став причиною закриття кримінального провадження, невідомо.

Оскільки осіб, які застосовували вогнепальну зброю до мітингувальників за три роки так і не встановили, матеріали даного кримінального провадження для подальшого досудового розслідування  були передані до Департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України.

За даними видання «Є», представники Департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України в ці дні й справді працюють у Хмельницькому і знову спілкуються зі свідками подій, які відбувалися під стінами УСБУ у Хмельницькій області 19 лютого 2014 року.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: