1473673914_crop
28 Листопада, 2016 | 84

Не вистачає стажу? Можна доплатити!

Якщо ж у якісь періоди трудової діяльності застрахована особа працювала неповні місяці (0,25, 0,5, 0,75 ставки), прийнята на роботу або звільнена з роботи посеред календарного місяця, перебувала частину місяців у відпустці без збереження заробітної плати, і саме цих місяців їй не вистачає до стажу – вихід є.

Відповідно до статті 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», ці місяці зараховуються до страхового стажу як повні, за умови здійснення відповідної доплати до суми страхових внесків таким чином, щоб загальна сума сплачених коштів за відповідний місяць була не меншою, ніж мінімальний страховий внесок. Доплату можна здійснити за період з 01.01.2004 по 31.12.2010. Про це повідомляє перший заступник начальника Кам’янець-Подільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Хмельницької області Ярослав Бичок

Дана можливість також передбачена для фізичних осіб – підприємців, які здійснювали підприємницьку діяльність на спрощеній системі оподаткування у період з 01.01.2004 по 01.07.2010.

Щоб здійснити доплату до мінімального страхового внеску, потрібно звернутися до територіального органу Пенсійного фонду України за місцем проживання та подати заяву відповідного зразка. Працівник органу Пенсійного фонду здійснює розрахунок доплати. Застрахованій особі необхідно сплатити страхові внески в сумі, зазначеній у повідомленні-розрахунку, протягом 10 календарних днів з дня його отримання та подати до органу Пенсійного фонду України відомості про суми доплати за себе.

Таким чином, неповні місяці трудової діяльності особі будуть зараховані до страхового стажу як повні, що позитивно вплине на рівень пенсійного забезпечення в майбутньому.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Як ви оцінюєте дану подію?

4
0

Поділитися в соціальних мережах:

реклама
реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: