23 Червня 2017 | 615

Безвіз в дії: що робити, якщо вам все ж таки відмовили на кордоні

«Непропуск людини через кордон не може бути незафіксованим. Людина не може приїхати чи прилетіти, а їй скажуть: «Нам не подобається ваше обличчя чи у вас дуже мало коштів. До побачення», – запевнила під час зустрічі з регіональними ЗМІ Анна Тіщенко, начальник візового відділу Департаменту консульської служби МЗС України.

Людина має отримати документ з інформацією, чому її не пропустили на кордоні. Також здебільшого всі країни ЄС в цьому документі надають інформацію, куди можна звернутись з апеляцією. Відповідна інформація також міститься на сайтах посольств країн ЄС в Україні.

На відміну від попередньої ситуації з візами, коли після відмови необхідно було зібрати повторний пакет документів, заплатити, знов податись у консульство чи візовий центр, очікувати, чи сподобається цей пакет посадовим особам, тепер громадянин України може просто усунути проблему, з якою він стикнувся. Наприклад, взяти з собою більшу суму грошей чи, скажімо, проплатити готель, а не просто його забронювати. Тому що з бронюванням готелів часто виникає ситуація, коли неоплачена бронь анулюється. Тоді на кордоні виявляється, що у громадянина немає підтвердженого місця проживання.

Також у разі виникнення проблем в МЗС радять громадянам звертатись на гарячу лінію bezviz@mfa.gov.ua. За цією адресою можна задати питання та оперативно отримати відповідь.

Фото: EPA/DAREK DELMANOWICZ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: